Superliga A, femrat, hapet me dy ndeshjet e para

FVK

Xhiroja e parë në Superligën A, femrat, është hapur me dy ndeshje tejet interesante, Feronikeli – Skenderaj dhe Fushë Kosova – Fer Volley. Përballje fantastike ishte ajo mes Fushë Kosovës dhe Fer Volleyt, e cila përfundoi në të mirë të nikoqirëve me rezultat 3-2. Fer Volley konsiderohej favorit në letër […]

CEV i jep jehonë projektit të shkollave në Kosovë

FVK

Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) po vazhdon të mbajë festivale për fëmijët e grupmoshave nën 14-vjeç, duke përkrahur të gjitha shkollat e volejbollit në Kosovë. FVK në këto festivale po shpërndan edhe topa dhe rrjeta ndihme për shkollat e volejbollit. Dhe Federata Evropiane e Volejbollit (CEV) i ka kushtuar […]

KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

FVK

Ekipi kosovar, KV Peja ka zënë vendin e dytë në Kupën Ballkanike, të mërkurën pasdite, pasi u mposht në finalen e kompeticionit nga ekipi turk, Cizre Belediye Sports Club. Ekipi verdhezi u mposht me rezultat 3-0 (25:10, 25:19, 25:14) nga skuadra nikoqire. Pas ndeshjes, Peja u dekorua me medaljet e […]