KOSOVA HUMB NDESHJEN E PARË NË KAMPIONATIN BALLKANIK U-20

June 25, 2019

Shqipëria – Kosova 3:0(25:9, 25:11, 25:13) Kosova ka humbur ndeshjen e parë të Kampionatit Ballkanik U-20 të meshkujve nga kombëtarja e Shqipërisë. Kosova është pjesë e grupin A ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria, Greqia dhe Maqedonia Veriore. Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin kombëtar të Shqipërisë, ndërsa lojtarëve dhe stafit të Kosovës ju deshiron suksese në ndeshjet tjera.

Read More >>

KVF FERIZAJ PËRSËRIT SUKSESIN E VITIT TË KALUAR, KAMPION PËR U14

June 25, 2019

Kampionati U14 në kategorinë femrave përsëri dëshmoi kulminacionin e tij edhe në këtë edicion. Në fazën finale u zhvilluan këto ndeshje: Xhiro I:Prishtina e Re – Fushë Kosova 2-0 (25:19, 25:13)KVF Ferizaj – Malisheva 2-0 (25:17, 25:10) Xhiro II:Prishtina e Re – KVF. Ferizaj 1:2 (25:23, 17:25, 12:25)Malisheva – Fushë Kosova 2:0 r.z Xhiro III:KVF.Ferizaj – Fushë Kosova 2:0 r.zMaisheva – Prishtina e Re 0:2 (18:25, 21:25) Renditja tabelare është…

Read More >>

PRISHTINA U14 KAMPION PËR SEZONIN 2018/19

June 24, 2019

Pas një gare mjaft të fortë në Prishtinë, Prishtina triumfoi në finale ndaj Lubotenit duke siguruar titullin kampion për grupmoshën U14, në kategorinë e meshkujve. Federata e Volejbollit i përgëzon djemt e Prishtinës për titullin kampion!

Read More >>

KOSOVA NË KUALIFIKIMET PËR LOJËRAT OLIMPIKE TOKIO 2020

June 23, 2019

Kombëtaret e Kosovës në beach volley janë duke zhvilluar ndeshjet kualifikuese për Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ndeshjet kualifikuese të grupit D në të cilat Kosova bënë pjesë në të dyja konkurencat janë duke u zhvilluar në Schinias të Greqisë. Në konkurencen e femrave përveq Kosovës grupin D e përbëjnë : Austria, Portugalia dhe Greqia. Në Konkurencen e meshkujve grupi D përbëhet nga: Kosova, Greqia, Turqia dhe nikoqiri Greqia. Kosovën në…

Read More >>

TRAJNERËT E SHKOLLAVE NË SLLOVENI

June 22, 2019

Pesë trajnerë të shkollave të volejbollit nga Kosova kanë udhëtuar në Slloveni, për të marrur pjesë në seminarin të cilin e organizon Konfederata Evropiane e Volejbollit- CEV. Në këtë seminar do të marrin pjesë trajnerë nga shtete të ndryshme të Evropës që janë pjesë e projektit “Play Volleyball, Grow with It”. Seminari do të mbahet në Kranjska Gora të Sllovenisë me 22/23 Qershor.

Read More >>

KATËR EKIPE TË BEACH VOLLEY NË CEV CONTINENTAL CUP PËR SENIOR

June 22, 2019

Dy ekipet kampione dhe dy ekipet e dyta të Kosovës në të dy konkurencat do ta përfaqësojnë Kosovën në CEV Continental Cup Beach Volley, i cili do të mbahet nga 22-23 Qershor në Schinias të Greqisë. Në konkurencën e femrave Kosova përfaqësohet nga ekipi kampion Valmira Ramadani e Nazmie Ibrahimi dhe ekipi nënkampion Vildane Jashari e Dhurata Sylejmani, ndërsa në atë të meshkujve nga ekipi kampion Faton Mustafa e Armend…

Read More >>

PUBLIKOHET LISTA E KOMBËTARES U20

June 20, 2019

Përzgjedhësi i Kosovës në volejboll në konkurencën e meshkujve U20, Hafiz Buzuku, i ndihmuar nga trajneri Ramadan Parduzi ka bërë publike listën e lojtarëve të cilët do të marrin pjesë në Kampionatin Ballkanik, i cili do të mbahet në Shqipëri nga data 24-28 Qershor 2019. Federata e Volejbollit i uron suksese Kombëtares U20 të meshkujve

Read More >>

DELEGACIONI I FVK NË SHBA

June 20, 2019

Me ftesë të Unionit të Sporteve Amatore në SHBA-AAU, nënkryetari dhe sekretari i pergjithshëm po qëndrojn për vizitë zyrtare në Florida të SHBA. Vizita po realizohet me qëllim për të ndjekur nga afër organizimin e aktivitetit më masovik në botë. Alimehaj dhe Nikqi mbrëmë ishin pjesë e hapjes zyrtare, ndërsa do të ndjekin nga afër këtë ngjarje për disa ditë me radhë. Në këtë ngjarje do të marrin pjesë rreth…

Read More >>

BEACH VOLLEY PRISHTINA ’19

June 16, 2019

Klubi i Volejbollit Prishtina Volley M, në bashkëpunim dhe përkrahje të Drejtorisë për Sport të Komunës së Prishtinës organizon turneun e Beach Volley ” Beach Volley Prishtina ’19” . Turneu organizohet në kuadër të aktiviteve për 20 vjetorin e çlirimit të Prishtinës 20/20. Në këtë turne pritet të marrin pjesë ekipe edhe nga shtetet e rajonit. Turneu do të mbahet me 22/23 Qershor, në fushën e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe…

Read More >>

GRUMBULLIMI I PARË I KOMBËTARES U20

June 15, 2019

Sot në Palestrën e sporteve “Better Life” në Lipjan, kombëtarja e meshkujve U20 ka mbajtur grumbullimin e parë për pjesëmarrje në Kampionatin Ballkanik.Kryetrajneri Hafiz Buzuku së bashku me trajnerin Ramadan Parduzi, kanë ftuar në këtë takim një numër më të madh të lojtarëve, nga të cilët do të seleksionohen dhe do të vazhdojn përgaditjet intenzive për pjesëmarrje në Kampionatin Ballkanik. Kampionati Ballkanik do të mbahet në Shqipëri, në qytetin e…

Read More >>