PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN

FVK

PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, e vizitoi kampin e Kombëtares së Kosovës në volejboll. Gjatë grumbullimit në Istog, vashat e Kombëtares të shtunën janë vizituar nga i pari i FVK-së, i cili e ka përcjellur nga afër punën dhe atmosferën në kampin e “Dardaneve”. Gjinovci ka […]

KOMBËTARJA • PËRGATITJE PROFESIONALE TEKNIKE

FVK

🎥 KOMBËTARJA • PËRGATITJE PROFESIONALE TEKNIKE Kombëtarja e Kosovës në volejboll po vazhdon përgatitjet, sipas planit të paraqitur më herët nga përzgjedhësi Lorik Ilazi. Përgatitjet intenzive teknike, sa atraktive, po aq edhe profesionale, kanë bërë që secila prej të ftuarave të japë maksimumin në këtë grumbullim në Istog. Dy herë […]

KOMBËTARJA AKOMODOHET NË ISTOG, ZHVILLON STËRVITJEN E PARË

FVK

KOMBËTARJA AKOMODOHET NË ISTOG, ZHVILLON STËRVITJEN E PARË Konbëtarja e Kosovës në volejboll te vajzat, ka arritur në Istog, ku do të zhvillojë fazën e përgatitjeve, në prag të kualifikimeve për EuroVOLLEY 2021. Gjithçka ka shkuar sipas planit të përpiluar nga përzgjedhësi Lorik Ilazi dhe ditëve në vazhdim pritet të […]

KUPA E KOSOVËS MESHKUJT

FVK

🏆 KUPA E KOSOVËS • Meshkujt Gjysmëfinalet 🗓 E MËRKURË, 07.04.2021 17:00h • Drita vs Peja 19:00h • Ferizaj vs Golden Eagle Theranda Finalja 🗓 E ENJTE, 08.04.2021 15:00h • Drejtpërdrejt në RTK1

M-TECHNOLOGIE NË FINALE ME DRITËN

FVK

Kampioni në fuqi dhe fituesi i Kupës, M-Technologie ka siguruar finalen e dytë rradhazi të garave në Play-OFF. Skuadra e drejtuar nga Naser Krasniqi nuk lejoi befasi në ndeshjen e tretë, njëherit përcaktuese për biletën që siguronte finalen. M-Technologie mposhti Skenderajn 3 me 0 (25:19; 25:20; 25:20), duke e mbyllur […]

LIVE NË RTK, M-TECHNOLOGIE – SKENDERAJ

FVK

Radio Televizioni i Kosovës vazhdon traditën e bashkëpunimit të mirë me Federatën e Volejbollit të Kosovës. Në kuadër të këtij bashkëpunimi, RTK fillon serinë maratonike të transmetimeve në garat e Play-OFF të Superligës së vajzave. Të enjten, më 01 prill 2021, nga ora 15:30 RTK e transmeton drejtpërdrejt gjysmëfinalen e […]

MBAHET MBLEDHJA E BORDIT

FVK

Është mbajtur mbledhja e parë e Bordit të FVK-së, nën udhëheqjen e kryetarit të ri Bahri Gjinovci. Në këtë mbledhje ndër të tjera Bordi vendosi: ✅ Ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës së Kosovës në konkurencen e femrave të zhvillohen me 26/27 Mars në Prishtinë ✅ Emëroj Këshillin Organizativ të […]