DRITA PËRFUNDON PJESËMARRJEN NË GARAT EVROPIANE

FVK

AO THIRAS Santorini vs KV DRITA Gjilan 3:0 25:22,25:16,25:21 Ekipi i Dritës ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të Challenge Cup nga ekipi grek AO Thiras nga Santorini. Për dallim nga ndeshja e parë Drita sonte kishte një paraqitje shumë më të mirë dhe arriti që […]

DRITA MPOSHTET NË SFIDËN E PARË TË CHALLENGE CUP

FVK

KV DRITA Gjilan vs AO THIRAS Santorini 0:3 9:25, 7:25, 17:25 Ekipi i Dritës nga Gjilani në konkurencen e femrave sonte është mposhtur në ndeshjen e parë të Challenge Cup nga ekipi grek Ao Thiras nga Santorini. Ndeshja u zhvillua në Palestren Dappos KARTERADOS – SATNORINI para 500 spektatorëve. Në […]