Kosova U19 pëson humbje nga Hungaria

FVK

9 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, është mposhtur nga Hungaria, në ndeshjen e dytë të Grupit I, i vlefshëm për kualifikueset e Kampionatit Evropian të grupmoshës në fjalë. Vashat ‘Dardane’ në këtë përballje u futën pas një paraqitjeje të fortë kundër Estonisë, pavarësisht humbjes 3-2. Vashat e […]

Kosova U19 tregon paraqitje premtuese kundër Estonisë

FVK

8 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka pësuar humbje por të dinjitetshme nga Estonia, në ndeshjen e parë të Grupit I, kualifikues për Kampionatin Evropian. Vashat ‘Dardane’ treguan paraqitje të fortë, teksa arritën që fillimisht ta përmbysin rezultatin në sete, nga 1-0 (25-17) në 2-1 (21-25, 23-25). […]

Mbyllet sezoni i rregullt në Superligën A, femrat

FVK

8 prill, 2022 – Kanë përfunduar ndeshjet xhiros së dhjetë në Superligën A, femrat, duke konkluduar kështu fushatën e rregullt. Në përballjet e xhiros së fundit Drita mposhti Fushë Kosovën 3-0, Skendera triumfoi në udhëtim 3-0 kundër Feronikelit, teksa Fer Volley u tregua e fortë për M. Technologien, të cilën […]

Kastrioti shpallet kampion në Superligën B, femrat

FVK

Kastrioti shpallet kampion në Superligën B, femrat. Ekipi nga Ferizaj mposhti në xhiron e fundit Prishtinën, për t’u shpallur kampion i ligës. Kastrioti e mbyll fushatën me 15 pikë në total, në vendin e parë. Këtë sezon Superligës B i bashkohen dy ekipe nga Liga e Parë, duke e çuar […]

Kombëtarja U19, femrat, vazhdon përgatitjet në Istog

FVK

30 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, po vazhdon stërvitjet në kampin e organizuar nga FVK, në Istog, para ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian U19. Përballjet e Grupit I, ku bënë pjesë Kosova, luhen në Prishtinë mes datave 8-10 prill. Estonia, Hungaria dhe Turqia janë Kombëtaret tjera që […]