FVK arrin marrëveshje sponsorizimi me kompaninë Vlera Sport

FVK

Presidenti i FVK-së, Bahri Gjinovci dhe pronari i kompanisë “Vlera Sport”, Faton Paqarada kanë nënshkruar marrëveshjen e sponsorizimit sot. Presidenti Gjinovci priti në zyrën e e FVK-së Paqaradën ku, pas një bashkëbisedimi rreth mbarëvajtjes së bashkëpunimit në të ardhmen, nënshkruan kontratën sponsorizuese. “Vlera Sport” është kompani e veshjeve sportive dhe […]

Geta Beqa emërohet anëtare e Bordit të FVK-së

FVK

Dy herë kampionia e botës në “World Fitness Women’s Championships” dhe fituesja e shumë medaljeve të tjera në programin e fitnesit “Wellness”, Gentiana Beqa Ahmeti – me propozim të presidentit të Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci – është emëruar anëtare e bordit të institucionit më të lart […]

Superliga A, meshkujt: Skënderbeu mposht Lubotenin

FVK

Skënderbeu ka mposhtur Lubotenin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma. Skënderbeu triumfoi me rezultat 3-1, derisa u desh të luftonte shumë për t’i fituar dy setet e parë, 26-24 dhe 28-26. Luboteni u rikthye për ta fituar setin e tretë 18-25, […]