Superliga A, meshkujt: Drita e fortë për Skenderbeun

FVK

Drita ka mposhtur Skenderbeun, në ndeshjen e xhiros së dytë të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma. Djelmoshat “Intelektualë” triumfuan me rezultat bindës, 3-0 në sete. Ishte një paraqitje dominuese nga gjilanasit, të cilët patën punë paksa më të vështirë në setin e parë, i cili u mbyll me rezultat […]

Fer Volley mposht M. Technologien

FVK

Fer Volley ka mposhtur M. Technologien, në kuadër të xhiros së dytë të Superligës A, femrat, me rezultat 3-0 në sete, duke regjistruar fitoren e parë në edicionin e ri. Ishte një përballje tejet e fortë, me M. Technologien që rezistoi fuqishëm në secilin set, siç tregon edhe diferenca e […]

Drita mposht pa shumë probleme Feronikelin në xhiron e dytë

FVK

Ashtu edhe siç pritej, kampionia e Kosovës, Drita ka mposhtur Feronikelin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë të Superligës A, femrat, të dielën. “Intelektualet” ishin favorite në letër para përballjes me “Niklin”, ekip që përbëhet kryesisht nga volejbolliste të reja, por premtuese. Vashat e trajnerit Lorik Ilazi triumfuan […]

Orari dhe çiftet në Superligën A, femrat – xhiroja e dytë

FVK

Superliga A, në konkurrencën e femrave, rikthehet me takimet e xhiros së dytë, të cilat zhvillohen të gjitha të dielën. Kampioni në fuqi, Drita pritet të ketë punë të lehtë kundër një Feronikeli që përbëhet kryesisht nga lojtare të reja. “Intelektualet” në xhiron e parë kishin mposhtur M. Technologien me […]

Xhiroja e parë në Superligën B, femra dhe meshkuj

FVK

Fundjava gjithashtu markon edhe fillimin e edicionit të ri në Superligën B, femra dhe meshkuj (lindje/perëndim). Plot 15 ekipe do të marrin pjesë në të dy grupet në konkurrencën e meshkujve, ndërsa tetë në konkurrencën e femrave. Gjeni të paraqitura grafikisht çiftet e xhiros së parë në të dy konkurrencat.