Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

FVK

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, me datë 20.09.2022, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën, ndër të tjera, mori këto vendime: Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U19, femrat. Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20, meshkujt. Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Evropian të […]

KV Drita fituese e turneut ndërkombëtar

FVK

Dy ekipe nga Kosova kanë qenë pjesëmarrëse në turneun ndërkombëtar të organizuar nga Klubi i Volejbollit “Nakovski Volley” nga Strumica e Maqedonisë së Veriut me 10/11 Shtator. Drita dhe Skenderaj nga Kosova, Rabotniçki nga Shkupi si dhe ekipi nikoqir ishin pjesëmarrëse. Në ndeshjet gjysmëfinale u takuan, Drita vs Nakovski Volley […]

Kosova U20 mposht bindshëm Maqedoninë e Veriut

FVK

4 shtator, 2022 – Kombëtarja U20 e Kosovës ka mposhtur me rezultat bindës, 3-0 në sete, Maqedoninë e Veriut në ndeshjen që u zhvillua të dielën pasdite në Gjakovë. Ishte një paraqitje inspiruese nga “Dardanët”, e cila sigurisht se do të shërbejë si motiv para Kampionatit Evropian, i cili zhvillohet […]