FEDERATA E VOLEJBOLLIT SHËNON DITËN OLIMPIKE

FVK

Sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi ishte pjesë e aktiviteteve për shënimin e ditës olimpike të organizuara nga @kosovoolympiccommittee . Nikqi vizitoj zyren e KOK-ut, ku uroj presidentin z.Hasani me rastin 23 Qershorit, ditës olimpike. Më pas ekspedita e krerëve të federatave sportive dhe sportistëve të prirë nga xhudistet […]

M TECHNOLOGIE FITON PAS NJË NDESHJE MJAFT INTERESANTE

FVK

▪️ M Technologie – Skenderaj 3:2 (27:25,20:25,25:17,23:25,16:14) M Technologie ka arritur të fitoj ndeshjen ndaj ekipit të Skenderajt në një ndeshje mjaft dramatike. Fituesi u përcaktua vetëm pas setit të pestë. Ndeshja gjatë gjithë kohës ishte e barabartë, mirëpo në momente vendimtare skuadra e M Technologie në setin e pestë ishte […]

PRISHTINA VOLLEY VAZHDON ME FITORE NË THERANDË

FVK

Theranda – Prishtina Volley 0:3 (20:25,17:25,11:25) Prishtina Volley edhe në ndeshjen e dytë ka vazhduar me fitore të pastër 3:0 në sete, kundër ekipit të Therandës. Ekipi nga Prishtina që nga fillimi i ndeshjes krijoj avantazh në rezultat duke e përmbyllur setin e parë me 20:25. Në dy setat tjerë […]

CEV LAVDËRON KOSOVËN PËR RIKTHIMIN E VOLEJBOLLIT

FVK

Në një artikull të veçantë kushtuar volejbollit kosovar dhe përpjekjeve për rikthim në normalitet, Konfederata Evropiane e Volejbollit (CEV), ka lavdëruar Federatën e Volejbollit të Kosovës për punën e mirë dhe përkushtimin që volejbolli të rikthehet e të zhvillohet akoma më shumë. Në artikullin e CEV, poashtu theksohet përpjekja e […]

FERIZAJ DHE PRISHTINA VOLLEY FITUES TË NDESHJEVE TË PARA

FVK

SUPERLIGA A MESHKUJT ▪️Ferizaj – Theranda 3:2 (22:25,25:21,20:25,25:18,15:9) ▪️Luboteni – Prishtina Volley 0:3 (9:25,20:25,23:25) Pas rrethë tre muaj të ndërprerjes së garave në volejboll, për shkak të pandemisë Covid-19, dje kanë rifilluar garat përsëri. Madje kësaj radhe me risi ku FVK ka arritur marrëveshje për transmetimin e ndeshjeve të Superligës […]

DRITA DHE KASTRIOTI RINISIN GARAT ME FITORE

FVK

SUPERLIGA A FEMRAT ▪️M Technologie – Drita 0:3 (21:25,22:25,23:25) ▪️Skenderaj – Kastrioti 1:3 (25:23,17:25,14:25,16:25) Dje dhe sot janë zhvilluar edhe ndeshjet e Superligës A në konkurencen e femrave pas vendimit të Bordit të FVK-së për vazhdimin e garave. Ndeshja e cila u zhvillua dje në Prishtinë, në mes të M […]

ORARI I NDESHJEVE,SUPERLIGA A

FVK

Pas vendimit për shtyerjen e vazhdimit për datën 13/14 Qershor, FVK ka publikuar edhe orarin e ndeshjeve. Federata e Volejbollit e Kosovës, ju uron shëndet në radhë të parë dhe suksese të gjitha klubeve pjesëmarrëse! #federataevolejbollitekosovës #superligaA #orariindeshjeve #kosova #volleyball #volejboll