MUSA SELIMI, DO TË UDHEHEQË ME KOMISIONIN PROFESIONAL

FVK

Treshja e anëtarëve të përcaktuar në Komisionin për Profesional të Volejbollit, Musa Selimi, Bujar Dervishaj e Afërdita Sadiku, kanë zhvilluar takimin e parë. Me pëlqimin e anëtarëve të këtij Komisioni, kryetar i komisionit u zgjodh Musa Selimi. Ndërkohë trajneri i mirënjohur, Bujar Dervishaj e ka paraqitur projektin e zhvillimit të […]

UJI ALKALINE SPONSOR I FVK-së

FVK

Kompania Ultra Cosmetics, prodhuese e Ujit Alkaline #Active+, ka firmosur marrëveshje bashkëpunimi për sponsorizim të Federatës së Volejbollit. Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, e ka falënderuar kompaninë Ultra Cosmetics për mbështetjen edhe më herët, dhënë përmes furnizimit me ujin Alkaline Active+. Marrëveshja është nënshkruar në selinë e kompanisë Ultras Cosmetics […]

PRESIDENTI I KOK-ut, VIZITON FVK-në

FVK

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga këshilltari ekzekutiv i tij Besim Aliti, kanë vizituar Federatën e Volejbollit të Kosovës. Krasniqi e Aliti janë pritur nga presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci. Krerët e KOK-ut, kanë rënë dakord për bashkërendim të aktiviteteve në rrafshin vendor, e me […]

KRERËT E FVK TAKOHEN ME DEKANIN DHE SEKRETARIN E FEFS

FVK

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi, sot në zyret e FVK kanë pritur në takim pune dekanin e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sporteve-FEFS, Musa Selimi dhe sekretarin Gani Ibrahimi. Selimi dhe Ibrahimi uruan kryetarin Gjinovci për zgjedhje në krye të FVK. Në takim u diskutuan mundësitë e thellimit […]

AGRO TRADE, SPONSOR I FEDERATËS SË VOLEJBOLLIT TË KOSOVËS

FVK

Kompania e njohur kosovare Agro Trade Group dhe Federata e Volejbollit e Kosovës, kanë nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshje bashkëpunim. Agro Trade do të jetë sponsor i FVK-së, duke shfrytëzuar benefitet e ligjit për sponsorizim dhe vullnetit të mirë për kontribut në sportin e volejbollit. FVK e falënderon kompaninë Agro Trade […]

VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK

VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18 Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18. Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Prishtinën. ??KV. VËLLAZNIMI-MESHKUJT NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18 ? KV. PRISHTINA – MESHKUJT Ekipet finaliste ishin […]

MALISHEVA FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16 PËR MESHKUJ

FVK

Në finalen e Play Off-it të zhvilluar në mes të Malishevës dhe Feronikelit nga Drenasi, ekipi nga Malisheva ka arritur të fitoj ndeshjen. Më këtë fitore të arritur Malisheva është shpallur Kampion i Kosovës U16, për vitin 2020/2021. Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Malishevën për titullin e Kampionit […]

SUTI SPORT KAMPION I KOSOVËS PËR FEMRA U16

FVK

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat. Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit. Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti […]