VENDIMET E MBLEDHJES SË RREGULLT TË BORDIT TË FVK-së

FVK

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës me dt.11.06.2021, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën ndër të tjera mori këto: VENDIME ✅ Aprovoi në parim raportin e garave për vitin 2020/2021 ✅ Aprovoi pjesëmarrjen dhe organizimin e aktiviteteve ballkanike: • U20 meshkujt volejboll – organizimin (20-24 Korrik 2021) […]

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së

FVK

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit e Kosovës, e ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, duke përzgjedhur strukturat e reja udhëheqëse. Në këtë kuvend, fillimisht të pranishmëve u është drejtuar kryetari i deritashëm Fadil Lumi. Në ambientet e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit (FEFS), me […]

KAMPIONATI I KOSOVËS U16 FEMRAT

FVK

Në Pejë dhe në Gjilan janë zhvilluar garat çerekfinale të grupmoshës U16 në konkurencen e femrave. Garat u zhvilluan në dy grupe ku tetë ekipet fituese nga grupet u takuan në mes veti në çerekfinale. Në Pejë, në Q.S.R. Suti Sport pjesëmarrëse ishin skuadrat: Suti Sport, Malisheva, Gjinoci dhe Prishtina […]

TË SHTUNËN, PLAY-OFF U18

FVK

TË SHTUNËN, PLAY-OFF U18 Të shtunën zhvillohen garat e play-off në U18, të cilat janë planifikuar të mbahen në Malishevë. Orari i ndeshjeve: 13,00 VELLAZNIMI – THERANDA 14,00 AS VUSHTRRIA-PRISHTINA 15,00 FUSHE KOSOVA – DRITA 16,00 FERONIKELI – MALISHEVA 17,00 FINALJA E MASHKUJVE 18,00 FINALJA E FEMRAVE

BEACH VOLLEY • KAMPIONATI U20

FVK

BEACH VOLLEY • KAMPIONATI U20 Po zhvillohen garat e U20 në Beach Volley, në ambientet e bukura të Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit. Derisa ditën e djeshme janë zhvilluar ndeshjet e para të Kampionatit U20, ndërsa pjesëmarrëse janë 40 çifte, 16 te djemtë e 24 te vajzat. Garat sot […]

BEACH VOLLEY • KALENDARI 2021

FVK

FVK publikon orarin e kampionateve të grupmoshave dhe atij të seniorëve-eve, në garat nacionale në beach volley, përmes së cilave do të shpallen kampionët e vendit tonë, që do ta përfaqësojnë Kosovën në garat ndërkombëtare. Vera po vie, e bashkë me të edhe adrenalina e beach-volley