KOSOVA MPOSHTET NGA SPANJA, MBYLL KAMPIONATIN

FVK

Në ndeshjen e dytë gjatë ditës së sotme në CEV Kampionatin Evropian në Beach Volley, Kombëtarja e Kosovës e përbërë nga Dhuratë Sylejmani/Rinesa Hasani, është mposhtur nga çifti spanjoll Vergara/Luana. Spanja e fitoi këtë sfidë me rezultat 2:0, në sete 21-14; 21-14. Pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Polonisë, […]

ZVICRA MPOSHT KOSOVËN, U22 VAZHDON GARAT

FVK

Pavarësisht humbjes së pësuar sot nga favoriti i grupit D Zvicra, kombëtarja e Kosovës në U22 ka vazhduar garat në Kampionatin Evropian të Beach Volley. Dyshja kosovare Sylejmani/Hasani u mposht nga ajo zvicrane Bobner/Betschart me rezultat 2:0, në sete 21-14; 21-15. Përkundër disfatës nga një prej ekipeve më të mira […]

BEACH VOLLEY: KOSOVA FITORE NDAJ POLONISË

FVK

Kombëtarja e Kosovës në beach volley U22 e përbërë nga Dhuratë Sylejmani dhe Rinesa Hasani, ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian U22 që po mbahet në Izmir. Sylejmani/Hasani mposhtën dyshen polake Kielak/Marcinoëska me rezultat 2:1, në sete 21-18, 15-21, 15-11. Ndeshja mjaft rivalizuese zgjati jo më […]

DY KOMBËTARET E KOSOVËS KALOJN FAZËN E GRUPEVE

FVK

Dy kombëtaret tona në beach volley U18, kanë arritur të kalojn fazën e grupeve në Kampionatin Evropian që po mbhaet në Izmir të Turqisë. Me fitoren e arritur kundër Izraelit, kombëtarja e femrave, respektivisht me fitoren kundër Turqisë, kombëtarja e meshkujve kanë arritur të kalojn ndër 24 ekipet më të […]

VJEN EDHE FITORJA E RADHËS PËR KOSOVËN

FVK

CEV U18 Beach Volleyball European Championships 2020 Meshkujt KOS vs TUR 2:0 (21:11,21:16) —————— Kombëtarja e Kosovës në Beach Volley U18 ka arritur fitoren e parë në Kampionatin Evropian U18. Dyshja Endi Zejna dhe Edon Ibrahimi i kanë sjellur Kosovës edhe një fitore mjaft të vlefshme nga ky kompeticion që […]