ZV. PRESIDENTI I CEV NË KOSOVË

FVK

ZV. PRESIDENTI I CEV NË KOSOVË Zv. Presidenti i Konfederatës Evropiane të volejbollit Renato Arena, do të arrijë të premten në Prishtinë. Arena do të jetë pjesë e aktiviteteve të organizuara nga Federata e Volejbollit e Kosovës, për nder të përvjetorit të 12-të të pavarësisë. Italiani Renato Arena të shtunën […]

NDESHJE REVIALE PËR NDERË TË 17 SHKURTIT

FVK

Ju njoftojm se për nderë të 17 Shkurtit ditës së Pavarësisë së Kosovës, Federata e Volejbollit e Kosovës do të organizoj ndeshje reviale ndërmjet ekipeve veterane në të dy konkurencat. Ftojm të gjitha ekipet e volejbollit të njoftojn ish volejbollistët/et që të jenë pjesë e këtyre ndeshjeve reviale. Të gjithë […]

KOMBËTARJA U20 (DJEMTË) NIKOQIRE E ZVICRËS DHE ESTONISË

FVK

KOMBËTARJA U20 (DJEMTË) NIKOQIRE E ZVICRËS DHE ESTONISË Kombëtarja U20 (djemtë) nga 10-12 Janar 2020 do ta kërkojë kualifikimin për CEV Kampionatin Evropian, përmes ndeshjeve që i zhvillon si nikoqir. Sfidat e Grupit 2, në kualifikimet e fazës së parë, do të zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe të Sportit […]

KOMBËTARJA U19 (VAJZAT) U NIS NË MAL TË ZI

FVK

KOMBËTARJA U19 (VAJZAT) U NIS NË MAL TË ZI Kombëtarja U19 (vajzat) nga data 10-12 Janar 2020 do t’i zhvillojnë ndeshjet kualifikuese për CEV Kampionatin Evropian në Herceg Novi në Mal të Zi. Kombëtarja jonë U19 do të jetë në grup me nikoqirin Malin e Zi, Suedinë dhe me Izraelin, […]

CEV U20 Kualifikimet e Kampionatit Evropian

FVK

CEV U20 Kualifikimet e Kampionatit Evropian ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Orari i ndeshjeve të grupit që do zhvillohen në Prishtinë nga 10-12 Janar 2020. 🗓 10.01.2020 • 🕕 18:00h Kosova 🇽🇰 vs 🇪🇪 Estonia #RTK1 & #RTK4 _____________________________ 🗓 11.01.2020 • 🕕 18:00h Estonia 🇪🇪 vs 🇨🇭 Zvicra _____________________________ 🗓 12.01.2020 • 🕕 […]

NË LIPJAN GRUMBULLOHET KOMBËTARJA U20 MESHKUJT

FVK

Nesër me fillim nga ora 17:00 në Lipjan, kombëtarja U20 në konkurencen e meshkujve do të bëjë grumbullimin e parë nga i cili do të seleksionohen lojtarët që do ta përfaqësojn Kosovën në kualifikimet për Kampionatin Evropian U20 meshkujt. Më poshtë mund ti gjeni emrat e lojtarëve të ftuar në […]

LUBOTENI FITON KUPËN E FVK

FVK

Luboteni – Ferizaj 3:1 25:21,18:25,25:18,25:22 Në finalen e Kupës së FVK-së të zhvilluar ndërmjet dy ekipeve nga Ferizaj ka arritur të fitoj ekipi i Lubotenit me rezultat 3:1 në sete. Ndeshja ishte e baraspeshuar në dy setat e parë, mirëpo në vazhdim Luboteni arrin të krijoj epërsi dhe e mbyll […]