PRESIDENTI I KOK-ut, VIZITON FVK-në

FVK

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga këshilltari ekzekutiv i tij Besim Aliti, kanë vizituar Federatën e Volejbollit të Kosovës. Krasniqi e Aliti janë pritur nga presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci. Krerët e KOK-ut, kanë rënë dakord për bashkërendim të aktiviteteve në rrafshin vendor, e me […]

KRERËT E FVK TAKOHEN ME DEKANIN DHE SEKRETARIN E FEFS

FVK

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi, sot në zyret e FVK kanë pritur në takim pune dekanin e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sporteve-FEFS, Musa Selimi dhe sekretarin Gani Ibrahimi. Selimi dhe Ibrahimi uruan kryetarin Gjinovci për zgjedhje në krye të FVK. Në takim u diskutuan mundësitë e thellimit […]

AGRO TRADE, SPONSOR I FEDERATËS SË VOLEJBOLLIT TË KOSOVËS

FVK

Kompania e njohur kosovare Agro Trade Group dhe Federata e Volejbollit e Kosovës, kanë nënshkruar edhe zyrtarisht marrëveshje bashkëpunim. Agro Trade do të jetë sponsor i FVK-së, duke shfrytëzuar benefitet e ligjit për sponsorizim dhe vullnetit të mirë për kontribut në sportin e volejbollit. FVK e falënderon kompaninë Agro Trade […]

VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK

VËLLAZNIMI KAMPION TË KOSOVËS U18 Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18. Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Prishtinën. ??KV. VËLLAZNIMI-MESHKUJT NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18 ? KV. PRISHTINA – MESHKUJT Ekipet finaliste ishin […]

MALISHEVA FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16 PËR MESHKUJ

FVK

Në finalen e Play Off-it të zhvilluar në mes të Malishevës dhe Feronikelit nga Drenasi, ekipi nga Malisheva ka arritur të fitoj ndeshjen. Më këtë fitore të arritur Malisheva është shpallur Kampion i Kosovës U16, për vitin 2020/2021. Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Malishevën për titullin e Kampionit […]

SUTI SPORT KAMPION I KOSOVËS PËR FEMRA U16

FVK

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat. Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit. Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti […]

VENDIMET E MBLEDHJES SË RREGULLT TË BORDIT TË FVK-së

FVK

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës me dt.11.06.2021, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën ndër të tjera mori këto: VENDIME ✅ Aprovoi në parim raportin e garave për vitin 2020/2021 ✅ Aprovoi pjesëmarrjen dhe organizimin e aktiviteteve ballkanike: • U20 meshkujt volejboll – organizimin (20-24 Korrik 2021) […]

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së

FVK

ISTREF ELEZAJ KRYETAR I RI I SHGJVK-së Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit e Kosovës, e ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor, duke përzgjedhur strukturat e reja udhëheqëse. Në këtë kuvend, fillimisht të pranishmëve u është drejtuar kryetari i deritashëm Fadil Lumi. Në ambientet e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit (FEFS), me […]

KAMPIONATI I KOSOVËS U16 FEMRAT

FVK

Në Pejë dhe në Gjilan janë zhvilluar garat çerekfinale të grupmoshës U16 në konkurencen e femrave. Garat u zhvilluan në dy grupe ku tetë ekipet fituese nga grupet u takuan në mes veti në çerekfinale. Në Pejë, në Q.S.R. Suti Sport pjesëmarrëse ishin skuadrat: Suti Sport, Malisheva, Gjinoci dhe Prishtina […]