TË SHTUNËN, PLAY-OFF U18

FVK

TË SHTUNËN, PLAY-OFF U18 Të shtunën zhvillohen garat e play-off në U18, të cilat janë planifikuar të mbahen në Malishevë. Orari i ndeshjeve: 13,00 VELLAZNIMI – THERANDA 14,00 AS VUSHTRRIA-PRISHTINA 15,00 FUSHE KOSOVA – DRITA 16,00 FERONIKELI – MALISHEVA 17,00 FINALJA E MASHKUJVE 18,00 FINALJA E FEMRAVE

BEACH VOLLEY • KAMPIONATI U20

FVK

BEACH VOLLEY • KAMPIONATI U20 Po zhvillohen garat e U20 në Beach Volley, në ambientet e bukura të Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit. Derisa ditën e djeshme janë zhvilluar ndeshjet e para të Kampionatit U20, ndërsa pjesëmarrëse janë 40 çifte, 16 te djemtë e 24 te vajzat. Garat sot […]

BEACH VOLLEY • KALENDARI 2021

FVK

FVK publikon orarin e kampionateve të grupmoshave dhe atij të seniorëve-eve, në garat nacionale në beach volley, përmes së cilave do të shpallen kampionët e vendit tonë, që do ta përfaqësojnë Kosovën në garat ndërkombëtare. Vera po vie, e bashkë me të edhe adrenalina e beach-volley

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21

FVK

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21 Klubi i volejbollit Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4). Në një ndeshje shumë interesante, fituesin e ka përcaktuar tie-break, duke e […]

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në

FVK

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, ka nënshkruar të premten memorandumin me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe të Sportit, Ministri Hajrulla Çeku, i shoqëruar nga zv. Ministrja Daulina Osmani, e kanë nënshkruar memorandumin në emër të MKRS-së, duke ofruar bashkëpunimin e tyre të plotë, në shërbim […]

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË

FVK

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË Kombëtarja e vajzave në volejboll, u nis në drejtim të kryeqytetit të Malit të Zi, Podgoricës, ku do të zhvillojë fazën e parë të kualifikimeve për CEV EuroVolley 2021. Volejbollistet tona pas qëndrimit 14 ditor në Istog, u nisen direkt për në Mal të Zi. Kombëtarja […]