FERIZAJ DHE PRISHTINA VOLLEY FITUES TË NDESHJEVE TË PARA

FVK

SUPERLIGA A MESHKUJT ▪️Ferizaj – Theranda 3:2 (22:25,25:21,20:25,25:18,15:9) ▪️Luboteni – Prishtina Volley 0:3 (9:25,20:25,23:25) Pas rrethë tre muaj të ndërprerjes së garave në volejboll, për shkak të pandemisë Covid-19, dje kanë rifilluar garat përsëri. Madje kësaj radhe me risi ku FVK ka arritur marrëveshje për transmetimin e ndeshjeve të Superligës […]

DRITA DHE KASTRIOTI RINISIN GARAT ME FITORE

FVK

SUPERLIGA A FEMRAT ▪️M Technologie – Drita 0:3 (21:25,22:25,23:25) ▪️Skenderaj – Kastrioti 1:3 (25:23,17:25,14:25,16:25) Dje dhe sot janë zhvilluar edhe ndeshjet e Superligës A në konkurencen e femrave pas vendimit të Bordit të FVK-së për vazhdimin e garave. Ndeshja e cila u zhvillua dje në Prishtinë, në mes të M […]

ORARI I NDESHJEVE,SUPERLIGA A

FVK

Pas vendimit për shtyerjen e vazhdimit për datën 13/14 Qershor, FVK ka publikuar edhe orarin e ndeshjeve. Federata e Volejbollit e Kosovës, ju uron shëndet në radhë të parë dhe suksese të gjitha klubeve pjesëmarrëse! #federataevolejbollitekosovës #superligaA #orariindeshjeve #kosova #volleyball #volejboll

FVK MBANË TAKIM ME KLUBE

FVK

Federata e Volejbollit e Kosovës ka mbajtur takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A. Në këtë takim ndër të tjera u diskutua për përgaditjet e rifillimit të garave. Pas diskutimeve u vendos që data e fillimit të garave të shtyhet për datë 13/14 Qershor. Gjithashtu u diskutua që në […]

RINIS SUPERLIGA A

FVK

ORARI I NDESHJEVE SUPERLIGA A Në bazë të vendimit të Bordit të FVK-së për vazhdimin e garave në Superligen A, Komesari i garave ka publikuar orarin e ndeshjeve që janë planifikuar të fillojnë me 10/11 Qershor. Federata e Volejbollit e Kosovës, ju uron një fillim të mbarë dhe suksese të […]

MBYLLET EDHE DITA E PESTË E SEMINAREVE ONLINE PËR TRAJNER

FVK

Në ditën e pestë të seminareve për trajnerë, ka ligjeruar prof.Lorik Ilazi me temë: “Përgaditja e ekipit para dhe gjatë fazës së garave”. Seminari ishte shumë i mireseardhur për trajnerët të cilët ndoqen seminarin. Federata e Volejbollit e Kosovës në bashkëpunim me Këshillin Profesional, Shoqaten e Trajnerëve dhe Komisionin për […]

VAZHDOJN SEMINARET PËR TRAJNERË

FVK

Ka vazhduar edhe sot seria e seimareve për trajnerë të volejbollit. Në diten e katërt ka ligjeruar, Dr.sc.Enver Tahiraj. Në seminar u shtjelluan tema aktuale si: Ushtrime fizike specifike për grupmosha të reja; Menaxhimi i situatës reale në “trekëndëshin”, trajner-lojtarë-ushtrime (seniorë). Këto seminare kanë zgjuar interesim për pjesëmarrje edhe nga […]

KA VAZHDUAR EDHE SOT SEMINARI PËR TRAJNERË

FVK

Në ditën e tretë , në platformën online Zoom, ligjëroi Dr.ass.Mimoza Shkodra Bislimi Trajnerët në platformën online për 90 minuta patën rastin të njoftohen më hollësisht rreth temës: “Specializimi i lojtarëve në volejboll” Në ditën e katërt , me 12 Maj 2020 do të vazhdojë seminari nga ora 17:00-18:30, ku […]

U MBYLL ME SUKSES EDHE DITA E DYTË E SEMINARIT ONLINE

FVK

Në ditën e dytë , në platformën online Zoom, ligjëroi Dr. Ass. Vildane Jashari Trajnerët në platformën online për 90 minuta patën rastin të njoftohen më hollësisht rreth temës: “Metodika e të mësuarit të shërbimit, sulmit dhe bllokut”. Në ditën e tretë , të hënën më 11 Maj 2020 do […]