U16: Mësohen ekipet gjysmëfinaliste

FVK

19 qershor, 2022 – Mësohen gjysmëfinalistët e grupmoshës U16 – rezultatet nga 1/8 dhe 1/4 e finaleve nga të dy grupet. Nga grupi i lindjes janë kualifikuar Ferizaj dhe Drita, ndërsa nga perëndimi, Gjinoci dhe Malisheva. Gjinoci takohet me Dritën në gjysmëfinalen e parë, ndërsa gjysmëfinalja e dytë zhvillohet mes […]

Kosova e gatshme për Evropianin e Beach Volley U22

FVK

Kombëtaret e Kosovës U22, pas disa ditësh te pergatitje, janë të gatshme për paraqitje në Evropianin e Beach Volley. Atmsofera brenda ekipeve ka qenë impressive gjatë përgatitjeve, derisa puna intensive është zhvilluar nën programin dhe urdhërat e trajnerëve, të cilët janë ndarë të kënaqur nga ajo që kanë pare nga […]

Kosova, femrat, përshëndetet denjësisht nga Kampionati Ballkanik

FVK

2 qershor, 2022 – Kosova, femrat, përshëndetet denjësisht nga Kampionati Ballkanik në Beach Volley – eleminohet në çerekfinale. Çifti “Dardan”, Melirona Avdullahu/Yllka Jashari – e cila përfaqësoi Kombëtaren e Kosovës në Kampionatin Ballkanik të Beach Volley për grupmoshën U20 – e eleminua në çerekfinale të kompeticionit nga dyshja rumune Keresztesi […]

Kosova arrin fitore të madhe në Kampionatin e Beach Volley

FVK

2 qershor, 2022 – Kosova arrin fitore të madhe në Kampionatin e Beach Volley kundër nikoqirit të kompeticionit, Rumanisë. Dyshja kosovare Melirona Avdullahu/Yllka Jashari ka treguar paraqitje brilante kundër çiftit rumun Keresztesi Alexandra/Culda Bianca, të cilat i mposhti me rezultat dominues 2-0 (21-14, 21-12), për të regjistruar fitoren e parë […]