Theranda fiton titullin në Kampionatin e Kosovës U14 (F)

FVK

26 qershor, 2022 – Ekipi i drejtuar nga trajneri Valon Mustafa, Theranda, ka triumfuar në Kampionatin e Kosovës në volejboll, pas një performanceje inspiruese në finale kundër Kastriotit, të dielën, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Theranda tregoi paraqitje jashtëzakonisht dominuese në setin e parë, të cilin e […]

Feronikeli kampion i Kosovës U14 (M)

FVK

26 qershor, 2022 – Ekipi nga Drenasi ka triumfuar në finalen e madhe të grupmoshës nën 14-vjeç, meshkujt, të dielën në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. “Nikli”, i drejtuar nga trajneri Elmi Zymeri, në finale mposhti ekipin e drejtuar nga trajneri Zymer Telaku, Malishevën, me rezultat 2-0 (25-18, […]

Kosova në gjysmëfinale të Kampionatit Ballkanik, tregon fuqinë e vërtetë kundër Turqisë

FVK

25 qershor, 2022 – Ekipi i Kosovës, femrat, Dhuratë Sylejmani/Valmira Ramadani kanë treguar paraqitje absolutisht inspiruese kundër dyshes impresive nga Turqia, Ocakci Müge/Bahar Toksoy – me këtë të fundit që është ish-reprezentuese e Kombëtares së Turqisë – në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë, duke mposhtur me rezultat 2-0 (21-18, […]

U16: Mësohen ekipet gjysmëfinaliste

FVK

19 qershor, 2022 – Mësohen gjysmëfinalistët e grupmoshës U16 – rezultatet nga 1/8 dhe 1/4 e finaleve nga të dy grupet. Nga grupi i lindjes janë kualifikuar Ferizaj dhe Drita, ndërsa nga perëndimi, Gjinoci dhe Malisheva. Gjinoci takohet me Dritën në gjysmëfinalen e parë, ndërsa gjysmëfinalja e dytë zhvillohet mes […]