HISTORIKE: KOSOVA KUALIFIKOHET PËR RAUNDIN E DYTË

FVK

Vashat e Kombëtares U17 në volejboll, pas tri fitoreve rradhazi të arritura në CEV Kualifikimet e Kampionatit Evropian U17, ka arritur të zë pozitën e pestë, e cila e dërgon tutje në raundin e dytë kualifikues. Nga 7 shtete pjesëmarrëse, në raundin e dytë kualifikohen Turqia, Bullgaria, Rumania, Greqia e […]

Kosova shumë e fortë për Moldavinë

FVK

Shorti deshi që pas fazës së grupeve, në garë për plasman, Kosova të ndeshej edhe në ditën e katërt me të njëjtin kundërshtar që e mposhti të premten, Moldavinë. Kosova e regjistroi fitoren e dytë radhazi ndaj të njëjtit kundërshtar, duke e mposhtur 3:0. Nga fillimi i ndeshjes, vashat tona […]

Kosova U17 mposhtet nga favoriti i turneut, Bullgaria

FVK

Kombëtarja e Kosovës U17, femrat, është mposhtur nga rivali i vështirë, Bullgaria, me rezultat 0-3 ((19:25; 20:25; 14:25), në kuadër të ndeshjes së dytë kualifikuese të Kampionatit Evropian të kësaj grupmoshe që po mbahet në Ankara të Turqisë. Vashat e drejtuara nga trajneri Donald Suxho u munduan të zbatonin këshillat […]

2022 • VITI I VOLEJBOLLIT

FVK

I nderuar komunitet i volejbollit, Sponsorë dhe mbështetës, Gazetarë sportivë, Shumë të respektuar miq, Vijmë në kohën e rikapitullimit të asaj çka lamë prapa në 12 muaj, plot adrenalinë, emocion e sukses. Volejbolli na bëri bashkë në shumë ditë të bukura të vitit, duke lënë gjurmë të reja, si sporti […]