Kosova e gatshme për Evropianin e Beach Volley U22

FVK

Kombëtaret e Kosovës U22, pas disa ditësh te pergatitje, janë të gatshme për paraqitje në Evropianin e Beach Volley. Atmsofera brenda ekipeve ka qenë impressive gjatë përgatitjeve, derisa puna intensive është zhvilluar nën programin dhe urdhërat e trajnerëve, të cilët janë ndarë të kënaqur nga ajo që kanë pare nga […]

Kosova, femrat, përshëndetet denjësisht nga Kampionati Ballkanik

FVK

2 qershor, 2022 – Kosova, femrat, përshëndetet denjësisht nga Kampionati Ballkanik në Beach Volley – eleminohet në çerekfinale. Çifti “Dardan”, Melirona Avdullahu/Yllka Jashari – e cila përfaqësoi Kombëtaren e Kosovës në Kampionatin Ballkanik të Beach Volley për grupmoshën U20 – e eleminua në çerekfinale të kompeticionit nga dyshja rumune Keresztesi […]

Kosova arrin fitore të madhe në Kampionatin e Beach Volley

FVK

2 qershor, 2022 – Kosova arrin fitore të madhe në Kampionatin e Beach Volley kundër nikoqirit të kompeticionit, Rumanisë. Dyshja kosovare Melirona Avdullahu/Yllka Jashari ka treguar paraqitje brilante kundër çiftit rumun Keresztesi Alexandra/Culda Bianca, të cilat i mposhti me rezultat dominues 2-0 (21-14, 21-12), për të regjistruar fitoren e parë […]

Dhuratë Sylejmani/Valmira Ramadani dhe Fatlum Hajrizi/Erion Ramadani triumfojnë në kampionatin e Beach Volley

FVK

Dhuratë Sylejmani/Valmira Ramadani dhe Fatlum Hajrizi/Erion Ramadani triumfojnë në kampionatin e Beach Volley 🏐Dhuratë Sylejmani e Valmira Ramadani fitojnë trofeun në Kampionatin e Kosovës në Beach Volley për seniorë te femrat – Fatlum Hajrizi e Erion Ramadani triumfojnë te meshkujt. 👏Kampionati i Kosovës në volejboll në rërë për vitin 2022 […]

FVK

Spektakli i Beach Volley fillon në fundjavë, me emocionet që di t’i sjellë vetëm volejbolli në rërë Sezoni në volejbollin në rërë (Beach Volley) në Kosovë fillon në fundjavë, saktësisht më 28/29 maj, në ‘Holiday Resort’ të Sllatinës së Madhe. Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), si çdo vit tjetër, […]