Luboteni pjesë e “CEV Challenge Cup 2023”

FVK

Luboteni do ta përfaqësojë Kampionatin e Kosovës në “CEV Challenge Cup 2023”. Ekipi ferizajas do të ndeshet me rivalin izraelit Maccabi Tel AVIV, në 1/32-tën e finales së kompeticionit. Më 13 tetor, 2022, Luboteni luan si mysafir i ekipit izraelit, për të zhvilluar të kthimit një javë më vonë. Federata […]

Gjinoci shpallet kampion i Kosovës U16, femrat

FVK

26 qershor, 2022 – KV Gjinoci është shpallur kampion i Kosovës në grupmoshën nën 16-vjeç, të dielën mbrëma, pasi tregoi paraqitje brilante në finale kundër Malishevës, në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sporteve. Vashat e drejtuara nga trajnerja Rudina Berisha ishin në top formë dhe treguan dhëmbët qysh në setin […]