BEACH VOLLEY • KALENDARI 2021

FVK

FVK publikon orarin e kampionateve të grupmoshave dhe atij të seniorëve-eve, në garat nacionale në beach volley, përmes së cilave do të shpallen kampionët e vendit tonë, që do ta përfaqësojnë Kosovën në garat ndërkombëtare. Vera po vie, e bashkë me të edhe adrenalina e beach-volley

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21

FVK

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21 Klubi i volejbollit Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4). Në një ndeshje shumë interesante, fituesin e ka përcaktuar tie-break, duke e […]

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në

FVK

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, ka nënshkruar të premten memorandumin me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe të Sportit, Ministri Hajrulla Çeku, i shoqëruar nga zv. Ministrja Daulina Osmani, e kanë nënshkruar memorandumin në emër të MKRS-së, duke ofruar bashkëpunimin e tyre të plotë, në shërbim […]

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË

FVK

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË Kombëtarja e vajzave në volejboll, u nis në drejtim të kryeqytetit të Malit të Zi, Podgoricës, ku do të zhvillojë fazën e parë të kualifikimeve për CEV EuroVolley 2021. Volejbollistet tona pas qëndrimit 14 ditor në Istog, u nisen direkt për në Mal të Zi. Kombëtarja […]

PEJA E FITON FINALEN E PARË

FVK

Fituesi i Kupës së Kosovës KV Peja, e ka fituar ndeshjen e parë të serisë së finaleve në play-off, në Superli e djemve. Pejanët në parketin e vet, triumfuan ndaj KV Drita me rezultat 3 me 1. Mysafirët nga Gjilani e nisën ndeshjen mirë, duke e fituar setin e parë, […]

FINALJA – MESHKUJT

FVK

🏐 FINALJA 1️⃣ Rrugën në kërkim të titullit të kampionit, Peja e Drita e nisin të shtunën. Finalja e parë e serisë së Play-OFF për ta përcaktuar klubin më të mirë për edicionin 2020/21, në Superligën e Kosovës në volejboll. 🟡⚫️PEJA apo DRITA ⚪️🔵? E shtunë, ora 19:00, #LIVE në […]

CEV EUROVOLLEY – KUALIFIKIMET

FVK

🏐 ᴄ͓̽ᴇ͓̽ᴠ͓̽ ͓̽ᴇ͓̽ᴜ͓̽ʀ͓̽ᴏ͓̽ᴠ͓̽ᴏ͓̽ʟ͓̽ʟ͓̽ᴇ͓̽ʏ͓̽ ͓̽•͓̽ ͓̽ᴋ͓̽ᴜ͓̽ᴀ͓̽ʟ͓̽ɪ͓̽ꜰ͓̽ɪ͓̽ᴋ͓̽ɪ͓̽ᴍ͓̽ᴇ͓̽ᴛ͓̽ 🏐 Grupi D 1. 𝘔𝘢𝘭𝘪 𝘪 𝘡𝘪 🇲🇪 2. 𝘒𝘰𝘴𝘰𝘷𝘢 🇽🇰 3. 𝘚𝘭𝘭𝘰𝘷𝘢𝘬𝘪𝘢 🇸🇰 4. 𝘍𝘪𝘯𝘭𝘢𝘯𝘥𝘢 🇫🇮 ————————- 𝕆𝕣𝕒𝕣𝕚 𝕚 𝕟𝕕𝕖𝕤𝕙𝕛𝕖𝕧𝕖: 07.05.2021, 🕗 20:00 | 𝗠𝗮𝗹𝗶 𝗶 𝗭𝗶 🇲🇪 𝓋𝓈 🇽🇰 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘃𝗮 08.05.2021, 🕔 17:00 | 𝗦𝗹𝗹𝗼𝘃𝗮𝗸𝗶𝗮 🇸🇰 𝓋𝓈 🇽🇰 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘃𝗮 09.05.2021, 🕔 17:00 | […]