SKENDERAJ DHE M-TECHNOLOGIE NË FINALE TË KUPËS SË FVK

FVK

SKENDERAJ DHE M-TECHNOLOGIE NË FINALE TË KUPËS SË FVK Skenderaj – Drita 3:2 (25:20,22:25,20:25,25:17,15:6) . . M-Technologie – Kastrioti 3:2 (25:19,17:25,23:25,25:20,15:11) Skenderaj dhe M-Technologie janë në finale të Kupës së FVK-së. Të dyja ndeshjet gjysmëfinale u zhvilluan në pesë sete ku Skenderaj arriti të fitoj mdaj Dritës, ndërsa M-Technologie ndaj […]

NË FUNDJAVË LUHET KUPA E FVK-së

FVK

Kupa e FVK-së do të zhvillohet këtë fundjavë në Palestren Bill Klinton, Ferizaj me këto orare: FEMRAT E PREMTE 13.12.2019 ORA 17:00  SKENDERAJ – DRITA ORA 19:00 M TEKNOLOGIE – KASTRIOTI FINALJA E SHTUNE 14.12.2019 ORA  19:00 MESHKUJT E SHTUNE 14.12.2019 ORA 15:00      LUBOTENI – PRISHTINA VOLLEY ORA […]

LUBOTENI NË GARËN E CHALLENGE CUP

FVK

LUBOTENI – SPOR TOTO SC ANKARA 12/11/2019, 19:00  Palestra e Sporteve “Bill Clinton” Ferizaj Kampioni i Kosovës në volejboll në konkurencen e meshkujve Luboteni nesër do të zhvilloj ndeshjen e parë në kuadër të Challenge Cup kundër skuadrës turke Spor Toto SC ANKARA. Ndeshjen e parë ekipi i Lubotenit do […]

ËSHTË MBAJTUR ASAMBLEJA E 21 E FEDERATËS BALLKANIKE

FVK

Në Bukuresht të Rumanisë sot është mbajtur asambleja e 21 e Federatës Ballkanike të Volejbollit BVA. Federata e Volejbollit e Kosovës në këtë asamble është përfaqësuar nga kryetari i FVK-së z.Abedin Ibrahimi, sekretari i përgjithshëm z.Valon Nikqi, nënkryetarja znj. Mimoza Shkodra Bislimi dhe z. Shemsedin Vehapi anëtar i këshillit profesional. […]

DRITA PËRFUNDON PJESËMARRJEN NË GARAT EVROPIANE

FVK

AO THIRAS Santorini vs KV DRITA Gjilan 3:0 25:22,25:16,25:21 Ekipi i Dritës ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të Challenge Cup nga ekipi grek AO Thiras nga Santorini. Për dallim nga ndeshja e parë Drita sonte kishte një paraqitje shumë më të mirë dhe arriti që […]

DRITA MPOSHTET NË SFIDËN E PARË TË CHALLENGE CUP

FVK

KV DRITA Gjilan vs AO THIRAS Santorini 0:3 9:25, 7:25, 17:25 Ekipi i Dritës nga Gjilani në konkurencen e femrave sonte është mposhtur në ndeshjen e parë të Challenge Cup nga ekipi grek Ao Thiras nga Santorini. Ndeshja u zhvillua në Palestren Dappos KARTERADOS – SATNORINI para 500 spektatorëve. Në […]