• BEACH VOLLEYBALL FESTIVAL “Keep Flying with the ball”
  • TË DIELËN FESTIVALI I BEACH VOLLEY
  • Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës
  • Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene
  • Ekipi i Kosovës në Bech Volley pëson ndaj Portugalisë

LUBOTENI SHPALLET KAMPION I KOSOVËS U18

Luboteni – Theranda 3:1 Në Ferizaj është zhvilluar ndeshja finale në konkurencen e meshkujve U18. Në finale u takuan Luboteni dhe Theranda. Pas një loje mjaft rivalizuese ndërmjet dy skuadrave Luboteni arriti të fitoj me rezultat 3:1 në sete, dhe kështu arriti të fitoj edhe titullin e Kampionit 2018/19. Pas ndeshjes Federata e Volejbollit e Kosovës për të dy ekipet ndau medalje, ndërsa ekipit kampion kupën kapitenit të skuadrës së…

Read More >>

KASTRIOTI KAMPION I KOSOVËS PËR GRUPMOSHËN U18 FEMRAT

Në Ferizaj sot ka përfunduar Kampionati i Kosovës për grupmoshën U18, ku Kastrioti arriti të shpallet Kampion i Kosovës për vitin 2018/19. Duke fituar ndaj Ferizajt në finale. Kupën ekipit fitues i’a ndau kryetari i FVK- së z.Abedin Ibrahimi, ndërsa medaljet për vendin e parë dhe të dytë i ndanë Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së z.Valon Nikqi, Komesari i Garave z.Lulzim Gërguri si dhe anëtarët e Bordit, Milot Syla e…

Read More >>