• BEACH VOLLEYBALL FESTIVAL “Keep Flying with the ball”
  • TË DIELËN FESTIVALI I BEACH VOLLEY
  • Faton Mustafa dhe Armend Berisha, shënuan fitore në ndeshjen e sotme ndaj Andorrës
  • Valmira Ramadani dhe Dhuratë H. Sylejmani, pësuan humbje nga dyshja sllovene
  • Ekipi i Kosovës në Bech Volley pëson ndaj Portugalisë

KOMBËTARJA U17 E FEMRAVE GATI PËR BALLKANIK

Kombëtarja e Kosovës U17 po vazhdon përgatitjet intenzive për kampionatin ballkanik U17 që mbahet në BeH 🇧🇦 Nga data 9 gusht, kombëtarja ka filluar grumbullimin në Ferizaj, ku ka bërë përgatitje për të nxjerrë më të mirën e vajzave të ftuara në kombëtare. Udhëtimin për paisje me viza boshnjake në Shkup, ekipi ynë e ka vazhduar pas 6 ore për të arritur në Manastir, ku ishte aranzhuar edhe miqësorja me Maqedoninë…

Read More >>

KOSOVA ORGANIZATORE E KAMPIONATIT BALLKANIK U18

Federata e Volejbollit e Kosovës do të jetë organizatore e Kampionatit Ballkanik U18 për meshkuj. Kampionati Ballkanik do të organizohet në qytetin e Ferizajt nga 6-10 Korrik 2019. Në këtë garë përveq Kosovës do të marrin pjesë edhe 5 shtete tjera: Shqipëria, Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Rumania dhe Turqia. Në bazë të vendimit të Komisionit Teknik të BVA ndeshjet do të zhvillohen me sistem të Bergerit (secili me secilin), ndërsa…

Read More >>

KOMBËTARJA E GATSHME PËR KAMPIONATIN U18

Kombëtarja e Kosovës U18 meshkujt po vazhdon përgaditjet për Kampionatin Ballkanik që do të mbahet në Ferizaj nga 6-10 Korrik. Sonte për ti vizituar ekipin kombëtar ishin edhe krerët e FVK, të cilët nga afër u njohën me rrjedhën e përgaditjeve nga ana e trajnerëve dhe lojtarëve.Në radhët e ekipit kombëtar mbretëron një atmosferë mjaft pozitive dhe të gjithë ishin optimist për paraqitje sa më të mirë në këtë garë. Në kampionat…

Read More >>

KOSOVA FITON NDAJ MOLDAVISË

Kosova  vs Moldavia 3:1 27:25,19:25,25:15,27:25 Kombëtarja e Kosovës në volejboll në konkurencen e femrave U19 ka arritur të fitoj në ndeshjen e fundit të Kampionatit Ballkanik kundër kombëtares moldave. Më këtë fitore kombëtarja e Kosovës ka arritur të fitoj vendin e pestë në këtë garë. Në fakt kombëtarja jonë zhvilloj ndeshje mjaft të mirë edhe kundër Rumanisë mirëpo nuk arriti të shënoj fitore me cka do të siguronte pjesëmarrjen në fazen finale të…

Read More >>

KOSOVA KUNDËR MOLDAVISË PËR VEND TË PESTË

Me fillim nga ora, 13:30 sipas orës sonë lokale, Kosova sot do të zhvilloj ndeshjen e fundit në kuadër të Kampionatit Ballkanik U19 femrat kundër kombëtares së Moldavisë. Federata e Volejbollit e Kosovës i’u uron suksese në ndeshjen e sotme vajzave dhe stafit të kombëtares ! Ndeshjen mund ta ndiqni live në linkun e më poshtëm:

Read More >>

KOSOVA ME FITORE NDAJ MOLDAVISË

Kombëtarja e Kosovës U19 femrat ka arritur ta mposhtë Moldavinë 3:0 në sete, duke treguar edhe njëherë cilësinë e saj në çdo ndeshje të zhvilluar. Kosovë – Moldavi 3:0(25:14, 25:14, 25:20) Federata e Volejbollit i uron vajzat për lojë cilësore dhe me shumë shpirt kundër Moldavisë, ndërsa i uron suksese kombëtares U19 në ndeshjen e nesërme.

Read More >>

Certifikohen edhe trajnerët e rinj të beach volley

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës ka organizuar kursin për trajnerë të volejbollit në rërë (beach volley). Kursi kishte filluar me datën 30 qershor dhe ka përfunduar sot më 1 korrik. Në këtë kurs personi i deleguar nga ana e Komitetit Olimpik të Kosovës, ishte Ramadan Selimi. Ai ndër tjerash tha se e ka përcjellur këtë kurs në vazhdimësi dhe është i kënaqur me…

Read More >>

KOMBËTARJA E KOSOVËS U20 MESHKUJT KTHEHET NË KOSOVË

Kombëtarja e Kosovës U20 meshkujt sonte është kthyer në Kosovë pas pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20. Kampionati Ballkanik është mbajtur në Tiranë ku pjesëmarrëse ishin tetë shtete. Pavarësisht që Kosova nuk arriti të fitoj ndonjë ndeshje ata krijuan një provojë mjaft pozitive, duke patur parasysh se shumë nga lojtarët ishin nën moshën 18 vjeçare. Me siguri se provoja e krijuar nga disa lojtarë në këtë garë do ti shërbej kombëtares U18…

Read More >>