Kosova mposhtet nga Turqia dhe mbyll aventurën në kualifikueset e Kampionatit Evropian

FVK
0 0
Read Time23 Second

10 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje solide, sidomos në dy setet e parë, por eventualisht u mposht nga një Kombëtare tejet e fortë, siç është Turqia, me rezultat 3-0 (25-16, 25-16, 25-14). Vashat ‘Dardane’ i japin fund aventurës në Grupi I kualifikues – ku grumbulluan një pikë, pas paraqitjes impresive në humbjen 3-2 nga Estonia – teksa vazhdojnë tutje me kokën lart në kompeticionet e radhës që i presin.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Estonia mposht Hungarinë për ta zënë vendin e dytë në Grupin I

10 prill, 2022 – Estonia është treguar e fortë për Hungarinë, në përballjen e fundit të Grupit I, me rezultat 3-1 (25-22, 25-12, 13-25, 25-15). Turqia përfundon si lidere e grupit me nëntë pikë, e përcjellur nga Estonia me pesë, Hungaria me tri dhe Kosova me një.