Superliga A, meshkujt: Skënderbeu mposht Lubotenin

FVK

Skënderbeu ka mposhtur Lubotenin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma. Skënderbeu triumfoi me rezultat 3-1, derisa u desh të luftonte shumë për t’i fituar dy setet e parë, 26-24 dhe 28-26. Luboteni u rikthye për ta fituar setin e tretë 18-25, […]

Superliga A, meshkujt: G. E Theranda e fortë për Ferizajn

FVK

Golden Eagle Theranda ka arritur një fitore të vështirë si nikoqire e Ferizajt, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superligës A të Kosovës, meshkujt, të shtunën mbrëma. Ishte një ndeshje jashtëzakonisht kompetitive, me tre setet e parë, sidomos, që dhuruan spektakël të vërtetë. Dy setet e parë […]

Superliga A, femrat: Drita vazhdon me fitore, mposht Fer Volleyn

FVK

Drita ka regjistruar edhe fitoren e katërt rresht këtë sezon, nga po aq ndeshje të luajtura, derisa mposhti Fer Volleyn, të shtunën mbrëma, në përballjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës A, femrat. Ishte një ndeshje interesante të shikohej, derisa fansat e volejbollit patën mundësinë ta shohin drejtpërdrejt […]

Trajneri kosovar, Blendi Haxhikadrija pjesë e trajnimit “International Coaching Course”

FVK

Trajneri kosovar i volejbollit, Blendi Haxhikadrija pjesë e trajnimit “International Coaching Course” Trajneri i Kombëtares së Kosovës U20, meshkujt, Blendi Haxhikadrija i është nënshtruar kursit ndërkombëtar për trajnerë, “International Coaching Course”, i cili mbahet në Budapest të Hungarisë. Me rekomandimin e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) dhe Federatës së Volejbollit […]

Suxho në vizitë edhe te klubi i Dritës

FVK

Ylli botëror i volejbollit, Donald Suxho ka vazhduar me vizita në Kosovë, derisa së fundmi ka vizituar ekipin kampion në volejbollin e femrave, Dritën. Kjo është hera e dytë që Suxho viziton këtë klub, pasi paraprakisht e kishte bërë në vitin 2010, kur “Intelektualet” kishin 20 trofe më pak të […]