JAVA E DYTË E SUPERLIGËS

FVK

Nesër dhe pasnesër luhen ndeshjet e javës së dytë të Superligës në të dy konkurencat. Në konkurencen e femrave ndeshja kryesore do të luhet në Skenderaj në mes të nikoqirit dhe Dritës nga Gjilani, ndërsa në konkurencen e meshkujve si ndeshje derbi e kësaj javë cilësohet ajo në mes të […]

NË VIKEND NISIN GARAT E LIGËS SË PARË

FVK

Pas një ndërprerje të garave prej rrethë shtatë muajsh për shkak të pandemisë, këtë vikend nisin garat e Ligës së parë. Në konkurencen femrave këtë vit marrin pjesë në gara 20 ekipe, ndërsa në konkurencen e meshkujve 9 ekipe. Bashkangjitur mund ti gjeni terminet e ndeshjeve të javës së parë. […]