NDESHJE REVIALE PËR NDERË TË 17 SHKURTIT

FVK

Ju njoftojm se për nderë të 17 Shkurtit ditës së Pavarësisë së Kosovës, Federata e Volejbollit e Kosovës do të organizoj ndeshje reviale ndërmjet ekipeve veterane në të dy konkurencat. Ftojm të gjitha ekipet e volejbollit të njoftojn ish volejbollistët/et që të jenë pjesë e këtyre ndeshjeve reviale. Të gjithë […]

KOMBËTARJA U20 (DJEMTË) NIKOQIRE E ZVICRËS DHE ESTONISË

FVK

KOMBËTARJA U20 (DJEMTË) NIKOQIRE E ZVICRËS DHE ESTONISË Kombëtarja U20 (djemtë) nga 10-12 Janar 2020 do ta kërkojë kualifikimin për CEV Kampionatin Evropian, përmes ndeshjeve që i zhvillon si nikoqir. Sfidat e Grupit 2, në kualifikimet e fazës së parë, do të zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe të Sportit […]

KOMBËTARJA U19 (VAJZAT) U NIS NË MAL TË ZI

FVK

KOMBËTARJA U19 (VAJZAT) U NIS NË MAL TË ZI Kombëtarja U19 (vajzat) nga data 10-12 Janar 2020 do t’i zhvillojnë ndeshjet kualifikuese për CEV Kampionatin Evropian në Herceg Novi në Mal të Zi. Kombëtarja jonë U19 do të jetë në grup me nikoqirin Malin e Zi, Suedinë dhe me Izraelin, […]

CEV U20 Kualifikimet e Kampionatit Evropian

FVK

CEV U20 Kualifikimet e Kampionatit Evropian ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Orari i ndeshjeve të grupit që do zhvillohen në Prishtinë nga 10-12 Janar 2020. ? 10.01.2020 • ? 18:00h Kosova ?? vs ?? Estonia #RTK1 & #RTK4 _____________________________ ? 11.01.2020 • ? 18:00h Estonia ?? vs ?? Zvicra _____________________________ ? 12.01.2020 • ? […]