Gjinoci shpallet kampion i Kosovës U16, femrat

FVK

26 qershor, 2022 – KV Gjinoci është shpallur kampion i Kosovës në grupmoshën nën 16-vjeç, të dielën mbrëma, pasi tregoi paraqitje brilante në finale kundër Malishevës, në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sporteve. Vashat e drejtuara nga trajnerja Rudina Berisha ishin në top formë dhe treguan dhëmbët qysh në setin […]

Theranda fiton titullin në Kampionatin e Kosovës U14 (F)

FVK

26 qershor, 2022 – Ekipi i drejtuar nga trajneri Valon Mustafa, Theranda, ka triumfuar në Kampionatin e Kosovës në volejboll, pas një performanceje inspiruese në finale kundër Kastriotit, të dielën, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Theranda tregoi paraqitje jashtëzakonisht dominuese në setin e parë, të cilin e […]

Feronikeli kampion i Kosovës U14 (M)

FVK

26 qershor, 2022 – Ekipi nga Drenasi ka triumfuar në finalen e madhe të grupmoshës nën 14-vjeç, meshkujt, të dielën në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. “Nikli”, i drejtuar nga trajneri Elmi Zymeri, në finale mposhti ekipin e drejtuar nga trajneri Zymer Telaku, Malishevën, me rezultat 2-0 (25-18, […]