Lajme dhe Ngjarje

KURSI BAZIK PËR ADMINISTRATOR TË SPORTIT

13.06.2017

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Solidaritetin Olimpik (SO) të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (KON) do të organizojë Kursin e shtatë Bazik për Administratorë të Sportit.më shumë

KOSOVA PËRBALLË RUMANISË

03.06.2017

Kombëtarja e Kosovës, po vazhdon aventurën e vet të parë në kualifikimet për kampionatin botëror të Volejbollit, I cili në vitin 2018 do të mbahet në Tokio të Japonisë.më shumë

ZVICRA SHIJON FITOREN E PARË, KOSOVA HUMBJEN E TRETË

02.06.2017

Kosova edhe në paraqitjen e tretë në kualifikimet e botërorit, nuk ka arritur më shumë sesa një humbje 3:0 ndaj Zvicrës.Pavarësisht shpresave që ndaj "helvetikeve" do të arrihej diç më shumë, kjo nuk ndodhi.më shumë

KOSOVA, SOT ME SHPRESA NDAJ ZVICRËS

02.06.2017

Ndeshjen e tretë në kualifikime, kombëtarja e Kosovës në volejboll, do ta zhvillojë sot në orën 14:00 ndaj Zvicrës.Kjo do të jetë ndeshja e parë e ditës së tretë në Grupin C, të kualifikimeve për botërorin 2018.më shumë

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52