Lajme dhe Ngjarje

AS VUSHTRRIA SIGURON MBIJETESËN NË SUPERLIGË

02.05.2017

AS Vushtrria ka arritur të mposht ekipin e Ulpianës në ndeshjen e dytë të barazhit me rezultat 1:3 në sete, dhe kështu ka arritur ta siguroj mbijetesen edhe një vit në Superligë.më shumë

GRUMBULLOHET KOMBËTARJA E MESHKUJVE

30.04.2017

Kombëtarja e meshkujve në volejboll e drejtuar nga përzgjedhësi Miftar Ziberi,trajnerët Xhevat Buqani e Bahri Gjinovci, është grumbulluar për dy ditë në Kolegjin Universi, për të kryer matjet antropometrike dhe testet mjekësore.më shumë

KV TREPÇA SIGURON SUPERLIGËN TE FEMRAT

28.04.2017

KV Trepça, ka arritur për herë të parë të shijojë Superligën e Kosovës në volejboll. Skuadra Mitrovicase, në ndeshje ne fundit, e siguroi inkuadrimin në Superligë. më shumë

KV SHPELLA I RIKTHEHET SUPERLIGËS SË MESHKUJVE

26.04.2017

KV Shpella ka siguruar pjesëmarrjen në Superligën e Kosovës në konkurencën e meshkujve, në edicionin 2017/18.më shumë

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52