VËLLAZNIMI

Klubi i Volejbollit Vëllaznimi është një institucion shumë mirë I organizuar në volejboll dhe i përkushtuar maksimalisht për të siguruar atletët me trajnime teknike, taktike dhe fizike për të arritur potencialin e tyre më të lartë, nëpërmjet taktikave të provuar në volejboll.

Misioni i Klubit të Volejbollit “Vëllaznimi” është që të zhvillojë dhe promovojë sportin e volejbollit në Gjakovë.

Klubi i Volejbollit “Vëllaznimi” është ri-themeluar në maj të vitit 2016, i frymëzuar nga një përpjekje e madhe e ish-lojtarëve të volejbollit dhe dashamirësve të volejbollit në qytet. Qëllimi i krijimit të klubit ishte që të sigurojë një mjedis të shëndetshëm për fëmijët në komunitetin tonë, në mënyrë që ata mund të mësojnë dhe të gëzojnë sportin e volejbollit.

 

Leagues
Superliga M
Seasons
2019/20
Shtëpia

KV VËLLAZNIMI MESHKUJT

#LojtariEkipiPozicioniNr i librezesHeight
1Blendi HaxhikadrijaVËLLAZNIMIPasues000070178
2Arbrik ZekaVËLLAZNIMIKorrektor, Pranues100414188
3Simon KolajVËLLAZNIMIPranues000067180
4Rroni KrasniqiVËLLAZNIMIQendër100419196
5Driton FrrokajVËLLAZNIMIQendër000071185
6Shpejtim HotiVËLLAZNIMIPranues000068188
7Mergim FrancaVËLLAZNIMIKorrektor235/19195
8Leart KurhasaniVËLLAZNIMIPranues0000731989
9Ermal BuzaVËLLAZNIMIQendër000069194
10Gjonson KomaniVËLLAZNIMIPasues000038183
11Leka ShytiVËLLAZNIMIQendër100221196
12Berat BehramajVËLLAZNIMIPranues242/18187
13Ton MaksutiVËLLAZNIMILibero100218172
14Dani ThaqiVËLLAZNIMILibero000074182
14Rajmond Pjetraj-Libero100416175
16Albi Macula-Pasues100427189

Superliga Meshkujt

PozEkipiPikëtLFHS+S-Koeficienti
1249812461.177
2219722271.214
32097221131.086
4189632091.079
51595418150.995
61595416141.028
71394516160.956
849189240.888
929185240.865
1029183260.774

Rezultatet

(JAVA IX)
Superliga M

(JAVA VIII)
Superliga M

(JAVA VII)
Superliga M

(JAVA VI)
Superliga M

(JAVA V)
Superliga M

(JAVA IV)
Superliga M

(JAVA III)
Superliga M

(JAVA II)
Superliga M

(JAVA I)
Superliga M

Next Post

FERIZAJ

  LeaguesSuperliga MSeasons2019/20ShtëpiaPalestra e Sporteve Shani NushiKV VËLLAZNIMI MESHKUJT#LojtariEkipiPozicioniNr i librezesHeight1Blendi HaxhikadrijaVËLLAZNIMIPasues0000701782Arbrik ZekaVËLLAZNIMIKorrektor, Pranues1004141883Simon KolajVËLLAZNIMIPranues0000671804Rroni KrasniqiVËLLAZNIMIQendër1004191965Driton FrrokajVËLLAZNIMIQendër0000711856Shpejtim HotiVËLLAZNIMIPranues0000681887Mergim FrancaVËLLAZNIMIKorrektor235/191958Leart KurhasaniVËLLAZNIMIPranues00007319899Ermal BuzaVËLLAZNIMIQendër00006919410Gjonson KomaniVËLLAZNIMIPasues00003818311Leka ShytiVËLLAZNIMIQendër10022119612Berat BehramajVËLLAZNIMIPranues242/1818713Ton MaksutiVËLLAZNIMILibero10021817214Dani ThaqiVËLLAZNIMILibero00007418214Rajmond Pjetraj-Libero10041617516Albi Macula-Pasues100427189 Superliga MeshkujtPozEkipiPikëtLFHS+S-Koeficienti1FERIZAJ249812461.1772LUBOTENI219722271.2143PRISHTINA VOLLEY M2097221131.0864THERANDA189632091.0795PEJA1595418150.9956DRITA1595416141.0287DRENICA1394516160.9568AS VUSHTRIA49189240.8889ULPIANA29185240.86510VËLLAZNIMI29183260.774 Rezultatet 08/12/2019 (JAVA IX) 0 - 3 Superliga M N/A VËLLAZNIMI - LUBOTENI 01/12/2019 (JAVA VIII) 3 […]