KOSOVA, SOT ME SHPRESA NDAJ ZVICRËS


Ndeshjen e tretë në kualifikime, kombëtarja e Kosovës në volejboll, do ta zhvillojë sot në orën 14:00 ndaj Zvicrës.
Kjo do të jetë ndeshja e parë e ditës së tretë në Grupin C, të kualifikimeve për botërorin 2018.
Kombëtarja jonë, pasi humbi në dy ballafaqimet e para ndaj Turqisë (3:0) dhe Malit të Zi (3:0), në takim me Zvicrën do të kërkojë rezultat më të mirë.
Sikurse Kosova, ashtu edhe Zvicra ka humbur dy ndeshjet e para dhe akoma është në kërkim të pikëve në këto kualifikime.
Zvicra në ndeshjen e parë u mposht nga nikoqiri Bullgaria, kurse në të dytën nga Turqia.
Takimi Kosovë – Zvicër, zhvillohet në orën 14:00.

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52