Orari dhe rezultatet e ndeshjeve

Xhiroja  VII-të,  04/05.03.2017

 

Trepca - Fushë Kosova  3:1

Dukagjini - Prishtina Junior  3:1

Akademia Drita - Ulpiana   3:2

Vushtrria  e lirë

 

 

Xhiroja  VIII-të, 11/12.03.2017

 

Vushtrria - Akademia Drita   0:3

Ulpiana - Dukagjini   3:2

Prishtina Junior - Fushë Kosova   0:3

Trepca e lirë

 

Xhiroja  IX-të, 18/19.03.2017

                      

Trepca - Prishtina Junior  3:0

Fushë Kosova - Ulpiana   2:3

Dukagjini - Vushtrria   0:3

Akademia Drita e lirë

 

Xhiroja  X-të, 25/26.03.2017

 

Akademia Drita - Trepca    2:3

Vushtrria - Fushë Kosova   3:0

Ulpina - Prishtina Junior    3:0

Dukagjini e lirë

 

Xhiroja  XI-të,  01/02.04.2017

 

Trepca - Ulpiana   3:0

Prishtina Junior - Vushtrria   0:3

Dukagjini - Akademia Drita   0:3

Fushë Kosova e lirë

 

Xhiroja  XII-të, 08/09.04.2017

 

Dukagjini - Trepca   0:3

Akademia Drita - Fushë Kosova   3:2

Vushtrria - Ulpiana    3:0

Prishtina Junior e lirë

 

Xhiroja  XIII-të, 15/16.04.2017

 

Trepca - Vushtrria   3:0  r.z

Prishtina Junior - Akademia Drita   0:3

Fushe Kosova - Dukagjini     3:1

Ulpiana e lirë

 

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52