Orari dhe rezultatet e ndeshjeve

KOLEGJI  UNIVERSI SUPERLIGA E KOSOVËS-FEMRAT

 

                   

 

 


Xhiroja  VIII-të, 11/12.02.2017

 

Drenasi - Kastrioti    0:3

KVF Ferizaji - Gryka    3:0

Skenderaj - Drita    3:2

Prishtina - Prishtina Volley  3:0

 

 

Xhiroja  IX-të, 18/19.02.2017

                      

Prishtina- Drenasi     1:3

Prishtina Volley - Skenderaj    1:3

Drita - KVF Ferizaj    3:0

Gryka - Kastrioti   0:3

 

 

Xhiroja X-të, 25/26.02.2017

 

Drenasi - Gryka    0:3

Kastrioti - Drita    3:0

KVF Ferizaj - Prishtina Volley   1:3

Skenderaj - Prishtina   3:0

 

 

Xhiroja  XI-të, 04/05.03.2017

 

Skenderaj - Drenasi    3:1

Prishtina -  KVF Ferizaj  1:3

Prishtina Volley - Kastrioti     3:2

Drita - Gryka   3:1


 

Xhiroja  XII-të, 11/12.03.2017

 

Drenasi - Drita     0:3

Gryka - Prishtina Volley   1:3

Kastrioti - Prishtina   3:0

KVF Ferizaj - Skenderaj    1:3

 

 

Xhiroja  XIII-të, 18/19.03.2017

 

KVF Ferizaj - Drenasi   3:2

Skenderaj - Kastrioti     2:3

Prishtina - Gryka    2:3

Prishtina Volley - Drita   1:3

 

 

Xhiroja  XIV-, 25/26.03.2017

 

Drenasi - Prishtina Volley   0:3

Drita - Prishtina   3:0

Gryka - Skenderaj    1:3

Kastrioti - KVF Ferizaj   3:0

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52