Orari dhe rezultatet e ndeshjeve

Orari i ndeshjeve Sezoni Pranveror 2016/17

Liga e parë, meshkujt

GRUPI LINDJE

Xhiro e IV-të, 04/05.03.2017

Drenasi – Malisheva  0:3 (16:25,23:25,20:25)
Gjimnazisti – Vëllaznimi  1:3 (15:25,14:25,25:14,17:25)

Xhiro e V-të, 11/12.03.2017

Gjimnazisti – Drenasi 1:3 (22:25,21:25,34:32,17:25)
Vëllaznimi – Malisheva  3:2 (25:22,25:19,20:25,22:25,15:6)

Xhiro e VI-të, 18/19.03.2017

Drenasi – Vëllaznimi   1:3 (25:22,22:25,23:25,18:25)
Malisheva – Gjimnazisti 0:3 r.zGRUPI PËRENDIM

Xhiro e V-të, 04/05.03.2017

Shpella – Ferizaj    3:0 r.z
Ulpiana – Kaçaniku  3:0 (25:12,25:19,25:17)
Arbëria  e lirë

Xhiro e VI-të, 11/12.03.2017

Kaçniku – Shpella  0:3 (7:25,12:25,12:25)
Ferizaj – Arbëria  3:2 (25:19,17:25,25:21,18:25,15:12)
Ulpiana e lirë

Xhiro e VII-të, 18/19.03.2017

Arbëria – Kaçniku  3:1 (25:18,25:17,18:25,25:18)
Shpella – Ulpiana   3:0 (25:15,25:17,25:20)
Ferizaj i lirë

Xhiro e VIII-të, 25/26.03.2017

Ulpiana – Arbëria   3:0 (25:17,26:24,26:24)
Kaçniku – Ferizaj   0:3 (17:25,15:25,15:25)
Shpella e lirë

 

Xhiro e IX-të, 01/02.04.2017

 

Arbëria - Shpella  0:3 (12:25,11:25,14:25)

Ferizaj - Ulpiana  0:3 (16:25,9:25,11:25)

Kaçniku i lirë

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52