AS VUSHTRRIA SIGURON MBIJETESËN NË SUPERLIGË

AS Vushtrria ka arritur të mposht ekipin e Ulpianës në ndeshjen e dytë të barazhit me rezultat 1:3 në sete, dhe kështu ka arritur ta siguroj mbijetesen edhe një vit në Superligë.
Seti i parë ishte i barabartë deri në fund të setit, çka e tregon edhe rezultati i setit 24:26, të cilin e fitoj ekipi mysafir.
Seti i dytë ishte i ngjashëm më të parin, mirëpo Ulpiana nuk lejoj që edhe këtë set ta fitoj kundërshtari dhe e mbylli me epersi minimale 25:23
Derisa pritej qe setet në vazhdim të kishin një rivalitet më të theksuar, si duket ekipi Lipjanas u dorëzua para kohe dhe ekipi mysafir arriti ti fitoj dy setet e fundit, respektivisht ndeshjen në tërësi.
ULPIANA - AS VUSHTRIA 1:3
(24:26,25:23,20:25,19:25)

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52