GRUMBULLOHET KOMBËTARJA E MESHKUJVE

Kombëtarja e meshkujve në volejboll e drejtuar nga përzgjedhësi Miftar Ziberi,trajnerët Xhevat Buqani e Bahri Gjinovci, është grumbulluar për dy ditë në Kolegjin Universi, për të kryer matjet antropometrike dhe testet mjekësore.
Kombëtarja jonë pas pjesës së matjeve antropometrike, ka patur takim me përzgjedhësin Ziberi, e në të njëjtën kohê "Dardanëve" u është drejtuar edhe kryetari i FVK-së Abedin Ibrahimi dhe drejtori i kombëtareve Naser Krasniqi.
Pas matjeve janë mbajtur edhe dy seanca stërvitore, të cilat kanë pasqyruar përgaditjen e lojtarëve për shtabin teknik.
Kosova në kualifikimet e botërorit të vitit 2018, do të fillojë garat nga faza e dyte e rrethit eliminues.
Ekipi ynë gjendet në grupin D, së bashku me Estoninë, Hungarinë, Malin e Zi, Rumaninë dhe Rusinë.
Kualifikimet e këtij grupi do t'i presë Estonia, si organizatore, dhe zhvillohen nga 23-29 Maj 2017.

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52