Aktualitete

Seminari i gjyqtarëve të volejbollit para fillimit te Sezonit 2015/2016

Gjyqtarëve të të gjitha Ligave në volejbollmė shumė

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley-it "Prishtina Open (Master) 2015"

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley-it "Prishtina Open ((Master) 2015" në amfiteatrin e pishinës së Gërmisë Me datat 29 dhe 30 Gusht u zhvilluan garat e Turneut master në Beach Volley “Prishtina Open 2015” me pjesëmarrjen e 8 ekipeve meshkuj dhe 6 ekipe femra,pjesemarrse ishte edhe ekipi nga Shqiperia(Kruti-Xhini)mė shumė

FEDERATA E VOLEJBOLLIT TË KOSOVËS

FEDERATA E VOLEJBOLLIT TË KOSOVËS MBLEDHJA E BORDITmė shumė

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley-it "Peja 2015" në Qendrën e Qytetit te Pejës

Me datat 12 dhe 13 Gusht u mbajtën garat e Kampionatit të Kosovës në Beach Volley “Peja 2015” mė shumė

Turneu i Beach-Volley-it “Peja 2015” në qendrën e Qytetit te Pejës

Te nderuar ”Ju njoftojme se turneu i Beach-Volley-it “Peja 2015” do te mbahet në Qendër te Pejës me datat 12 dhe 13 gusht 2015 ( e merkure ,e enjte ) . ne te dyja konkurencat, seniore (meshkuj femra). mė shumė

Suksese të volejbollistëve tanë Beach Volley

Beach Volleyball Оhri 2015 Maqedoni Suksese të volejbollistëve tanë Në turneun tradicional ne Beach volley "Ohri 2015 "volejbollistët tanë arritën suksese duke nxënë dy vendet e para dhe te treta ne te dyja konkurencat meshkuj / femra Ekipi femra ,Vildane Jashari -Nazmije Ibrahimi e zuri vendin e pare,ndersa ekipi tjeter Ajtene Mustafa dhe Valmira Ramadani vendin e tretë. mė shumė

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley-it “Theranda 2015” në Qendrën e Qytetit të Suharekës (femrat)

Te nderuar ”Ju njoftojme se në në ditën e dytë më 30/ korrik 2015 të turneut tradicional të Beach-Volley-it “Theranda 2015” u zhvilluan garat në konkurencën e femrave me pjesemarrjen e 8 ekipeve garuese.mė shumė

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley-it “Theranda 2015” në Qendrën e Qytetit të Suharekës

Në ditën e parë Garat në konkurencën e meshkujve 29/ korrik 2015 me pjesemarrjen e 10 ekipeve u arriten keto rezultate sipas rangimit:mė shumė

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley-it "Ferizaj 2015" në Platon e Sheshit "Adem Jashari" të Qytetit te Ferizajit

Këte fundjave përkatësisht me 27-28.07.2015 në Platon e Sheshit \"Adem Jashari\" të Qytetit te Ferizajit para Kuvendit Komunal u mbajt Turneu i hapur në Beach-Volley \"Ferizaj 2015mė shumė

Turneu i Beach-Volley-it “Ferizaji 2015” në Platon e Qytetit te Ferizajit para Kuvendit Komunal

Te nderuar ”Ju njoftojme se turneu i Beach-Volley-it “Ferizaji 2015” i parapare per datat 27 dhe 28 korrik 2015 ( e hënë ,e marte ) në Ferizaj do te mbahet në Platon e Qytetit te Ferizajit para Kuvendit Komunal .mė shumė

Turneu i Beach-Volley-it “Theranda 2015” në Qendrën e Qytetit të Suharekës- 29/30/ korrik 2015

Te nderuar ”Ju njoftojme se turneu tradicional i Beach-Volley-it “Theranda 2015” do te mbahet në Qendër te Suharekës me datat 29 dhe 30 korrik 2015 ( e merkure ,e enjte ) mė shumė

Turneu i Beach-Volley-it në pishinen HAWAII Gjilan

Ju njoftojme se turneu i Beach-Volley-it i parapare per kete fundjave ne Gjilan do te mbahet po me ato data qe eshte parapare me datat 18,19.07.2015 ne pishinen HAWAII ne Gjilan.mė shumė

Rezultatet e Turneut në Beach-Volley në pishinen HAWAII Gjilan

Këte fundjave përkatësisht me 18-19.07.2015 në pishinen HAWAII në Gjilan u mbajt Turneu i hapur në Beach-Volley mė shumė

KV "Theranda" pari edhe ne U-16

këte fundjave ,përkatesisht me dt 21 qershor (e shtune) u mbajten garat e Grupmoshave te reja U-16 viti i lindjes 1999 ne konkurencen e meshkujve ne volejboll. mė shumė

AKTIVITETET E BEACH VOLLEYBALL 2015 MBLEDHJE E KOMISIONIT PËR BEACH VOLLEYBALL

Në mbledhjen e Komisionit për Beach Volley,I cili u mbajt te Premten me 03.07.2015 ne lokalet e FVK- përveq tjerash, u morrën këto vendime:mė shumė

MKRS ndan 60 mijë euro për Federatën e Volejbollit

Sot, në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve (MKRS), u nënshkrua një Memorandum Bashkëpunimi mes MKRS-së e Federatës së Volejbollit të Kosovës.mė shumė

KV"DRITA " Kampion ne Garat e grupmoshave te reja U-16 femrat

Këte fundjave ,përkatesisht me dt 21 qershor (e diele)ne Gjilan u mbajten garat e Grupmoshave te reja U-16 viti i lindjes 1999 ne konkurencen e femrave ne volejboll.mė shumė

KV "KASTRIOTI " Kampion ne Garat e grupmoshave te reja U-14 femrat

Këte fundjave ,përkatesisht me dt 28 qershor (e diele)ne Gjilan u mbajten garat e Grupmoshave te reja U-14 viti i lindjes 2001 ne konkurencen e femrave ne volejboll.mė shumė

Njoftim

Shoqata e Gjyqtareve te Federatës së Volejbollit te Kosoves kete te shtune dhe te diele (27-28 Qershor 2015 organizoi provimin per Gjyqtar te volejbollitmė shumė

NJOFTIM

Shoqata e Gjyqtareve te Federatës së Volejbollit te Kosoves mori vendimin për të organizuar provimin Gjyqtar i volejbollitmė shumė

Ndryshimet e rregullave teknike 2014-2015

Ndryshimet e rregullave teknike 2014-2015mė shumė

Kuvendi zgjedhor I SHGJVK

Sot ne Lokalet e shtepise se sporteve (19 .06.2015) u mbajt Kuvendi zgjedhor i Shoqates se Gjyqtareve te volejbollit ne te cilin u zgjodhen organet reja drejtuese te shoqates Kryetari dhe Kryesia e re.mė shumė

Grupmoshat e reja Femrat U-18

Kampion KV"DRENASI" Edicioni 2014-2015 Ndeshjet perfundimtare ne Garat e Grupmoshave te reja U-18 ne konkurencen e femrave u zhvilluan ne Ferizaj ne palestren Bill Klinton 18 .06.2015 ( enjte) mė shumė

Kampionet e edicionit 2014/2015 M/F

KV''Drenica-R&Rukolli'' Kampion i Edicionit 2014/2015 Meshkujt KV''Skenderaj"" Kampion I Edicionit 2014/2015 Femrat mė shumė

Ndeshjet perfundimtare ne Garat e junioreve U-18 e enjte 18.06.2015 Ferizaj

ndeshjet perfundimtare ne Garat e Grupmoshave te reja U-18 ne konkurencen e femrave do te mbahen ne Ferizaj ne palestren Bill Klinton me date 18 .06.2015 ( enjte) me fillim ne ora 11:00mė shumė

Trajneri nga Holanda Dick van Slooten ne FVK

Sot ne Lokalet e Federates se Volejbollit te Kosoves ,Kryetari i FVK Dr.Abedin Ibrahimi me bashkepunetoret,nenkryetarin Blerim Gerguri dhe Sekretarin Hafiz Buzuku ,organizoj nje pritje per trajnerin me pervojen shume vjeqare nga shteti ish Kampion Holanda.mė shumė

Gazmend Husaj pritet ne FVK

Ne Lokalet e Federates se Volejbollit te Kosoves ,Kryetari I FVK Dr.Abedin Ibrahimi ,organizoj nje pritje per lojtarin e mirenjohur Kosovar të Volejbollit Gazmend Husaj aktualisht lojtar ne Turqi,ne skuadren nga Ankaraja, Maliye Milli Piyango.mė shumė

KV 'Drenica-R&Rukolli' Kampion i Edicionit 2014/2015

Ndeshja e trete finale ne Playof ne konkurencen e meshkujve ndermjet KV''Drenica-R&Rukolli-KV''Theranda '' 3:1 ( 25:18,20:25,25:20,25:23)KV''Drenica-R&Rukolli'''Kampion i Edicionit 2014/2015mė shumė

Letra nga President Graça

Letra nga President Graçamė shumė

Ndeshja e trete e finales se Playof-it KV "Drenica R&Rukolli " - KV "Theranda"

Ndeshja e trete e finales se Playof-it KV "Drenica R&Rukolli " - KV "Theranda"mė shumė

Kosovo given provisional recognition

Lausanne, Switzerland, May 12, 2015 - The FIVB Board of Administration approved the provisional recognition of the National Federation of Kosovo, pending the 2016 World Congress ratification.mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve Finale ne Playof dhe Playout M/F

Rezultatet e ndeshjeve Finale ne Playof dhe Playout M/F PLAY-OFF FEMRAT Ndeshja e dyte KV"Kastrioti"-KV"Skenderaj" 2:3(19:25, 28:26, 25:22, 22:25, 6:15)mė shumė

Seminari i trajnerit Holandez,Dick van Slooten ,per trajner Volejbolli

Me rastin e pranimit te FVK-se ne familjen evropian dhe boterore te volejbollit, shfrytezojme rastin te jau urojme te gjithe trajnerëve, lojtarëve dhe atyre qe kane dhene per volejbollin cofte te mira materiele dhe profesionale qe tani jemi ketu.mė shumė

Njoftim per rezultatet e ndeshjeve perfundimtare Finale ne Playof dhe Playout M/F

Njoftim per rezultatet e ndeshjeve perfundimtare Finale nePlayof dhe Playout M/FPLAY-OFF FEMRAT Ne garat shtesë –PLAY-OFF, u plasuan ekipet e plasuara prej vendit 1-4Ndeshjet e para 1/2 gjysem finale te Play-offit,FEMRAT u zhvilluan me 2/ 3 maj /2015, Rezultatet:1.KV“KASTRIOTI“- KV“DRITA“ 3:1 (25:22,25:22,16:25,25:20)2.KV“SKENDERAJ“ - KV “UNIVERSITETI AAB“ 3:0(25:22,25:17,25:23) Ndeshjet e dyta zhvilluan te merkuren/te enjten 06/07/maj 2015mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve në Play-OFF dhe Play-out femra meshkuj/ 09/05/2015

Ne garat shtesë –PLAY-OFF, u plasuan ekipet e plasuara prej vendit 1-4Ndeshjet e para 1/2 gjysem finale te Play-offit,FEMRAT u zhvilluan me 2/ 3 maj /2015, Rezultatet:1.KV“KASTRIOTI“- KV“DRITA“ 3:1 (25:22,25:22,16:25,25:20)2.KV“SKENDERAJ“ - KV “UNIVERSITETI AAB“ 3:0(25:22,25:17,25:23)mė shumė

Njoftim

Terminet e ndeshjeve finale Playof F/M/ dhe playot F/M/mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve në Play-out meshkuj/femra 09/05/2015

Ndeshja e pare Play-out ,,ne konkurencen e meshkujve ndermjet KV"As Vushtrria" - KV "Vushtrria” perfundoj me rezultatin 3:1 (25:19,28:26,16:25,25:22) Ndeshja e dytë zhvillohet në mesjavë(e merkure /e enjte) mė shumė

Terminet e ndeshjeve Play-out Meshkuj/Femra 09/10/maj 2015

Njoftim Ndeshja e pare Play-out ,,ne konkurencen e femrave ndermjet KV"Prishtina"-KV "Gryka zhvillohet te shtunen (09/05/2015) ne ora 13:00 ne Prishtine .Pallati i rinise.mė shumė

Terminet e ndeshjeve Play-off,MESHKUJT dhe play-off FEMRAT 06/07/Maj 2015

Me 02/03/Prill/2015 filluan garat perfundimtare në:PLAY-OFF MESHKUJTNe garat shtesë –PLAY-OFF, u plasuan ekipet e plasuara prej vendit 1-4Ndeshjet e para 1/2 gjysem finale te Play-offit,MESHKUJT u zhvilluan me 2/ 3 maj /2015mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve Play-offit,MESHKUJT dh Play-offit,FEMRAT 02/03/2015 Liga e Pare Femrat

Rezultatet e ndeshjeve Play-offit,MESHKUJT dh Play-offit,FEMRATNdeshjet 1/2 gjysem finale te Play-offit,MESHKUJT 02/ 03 maj /2015,1.KV“DRENICA- R&RUKOLLI“ - KV “BESA“ 3:0 (25:22,25:21,27:25)2.KV“LUBOTENI“- KV“THERANDA“ 1:3 (23:25,25:22,28:30,21:25)mė shumė

Garat përfundimtare

Këte jave perkatesisht me 02/03/Prill/2015 fillojnë garat perfundimtare në: PLAY-OFF MESHKUJT dhe PLAY-OFF FEMRAT PLAY-OFF MESHKUJT Ne garat shtesë –PLAY-OFF, u plasuan ekipet e plasuara prej vendit 1-4 Ndeshjet e par 1/2 gjysem finale te Play-offit,MESHKUJT zhvillohen me 2/ 3 maj /2015, takohen: 1-4 KV“DRENICA- R&Rukolli“ - KV “BESA“ e shtune 20:00 Vushtrri dhe 2-3 KV“LUBOTENI“- KV“THERANDA“ e diele 19:00 Ferizajmė shumė

KUPA E KOSOVËS VOLEJBOLL

KUPA E KOSOVËSVOLEJBOLL FEMRATFinalja 30/04/2015 PrishtinëKV DRITA FITUES I KUPËS SË KOSOVËSmė shumė

KUPA E KOSOVËS VOLEJBOLL MESHKUJT

KUPA E KOSOVËSVOLEJBOLL MESHKUJTFinalja 1/05/2015 PrishtinëKV PRISHTINA VOLLEY FITUES I KUPËS SË KOSOVËSmė shumė

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll 2526/prill 2015

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll 2526/prill 2015Super Liga MeshkujtXhiroja e XIV-të 25/26/prill/2015:mė shumė

Terminet e ndeshjeve dhe gjyqtaret në Volejboll për datat 25/26/prill 2015

Super Liga Meshkujt N ë Xhiron e XIV-të 25/26/prill/2015 takohen: 1.KV”Prishtina “ - KV”Drenica-R&Rukolli” E diele 20:00 Lorik Ilazi-Naser Tara 2.KV”Besa” -KV”As Vushtrria” E premte 20:00 Senad Haxha-Xhevdet Bytyqi 3.KV” Ferizaj’ - KV” Luboteni” E diele 20:00 Ismajl Jashari-Arlind Ibrahimi 4.KV”Theranda”– e liremė shumė

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll 25/prill 2015 e shtune

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll 25/prill 2015 E shtuneSuper Liga MeshkujtXhiroja e XIV-të 25/26/prill/2015:1.KV”Prishtina “ - KV”Drenica-R&Rukolli” E diele 20:00 2.KV”Besa” - KV”As Vushtrria” 3:1(25:19,25:21,17:25,25:20) 3.KV” Ferizaj’ - KV” Luboteni” E diele 20:004.KV”Theranda”– e lire mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve dhe Tabelat në Volejboll për datat 18/19/prill 2015

Rezultatet e ndeshjeve dhe Tabelat në Volejboll për datat 18/19/prill 2015mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll për datat 11/12/prill 2015

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll për datat 11/12/prill 2015Super Liga MeshkujtXhiroja e XII-të 11/12/prill/2015 :1. KV” Ferizaj’ - KV”As Vushtrria” 3:2 (19:25,21:25,25:23,25:22,15:7)2. KV” Luboteni”- KV”Theranda” Shtyhet3. KV”Prishtina - KV”Besa” ” 0:3 (20:25,23:25,23:25)4. KV”Drenica-R&Rukolli” 3:0 (R,Z ) KV”Gjimnazisti “eshte larguar nga garat0mė shumė

Terminet e ndeshjeve në Volejboll për datat 18/19/prill 2015

Terminet e ndeshjeve në Volejboll për datat 18/19/prill 2015 Super Liga MeshkujtN ë Xhiron e XIII-të 18/19/prill/2015 takohen:1. KV”Theranda” – KV” Ferizaj’ E shtune 19:00 2. KV” Luboteni” KV”Prishtina “ E shtune 18:00 3. KV”Drenica-R&Rukolli” KV”Besa” - E shtune 18:00 4. KV”As Vushtrria” - e lirë mė shumė

Kupa e Kosovës në Volejboll

Terminet e ndeshjeve Xhiroja e II-të Kupa e Kosovës në Volejboll

Meshkujt, me / 08/09/prill/2015

1.KV ”Prishtina” -KV”Theranda” e merkure 14:30 Grupi A

2.Kv "Drenica R-Rukolli " e lirë1.KV ”Vushtrria” – KV ”Besa” e merkure 18:30mė shumė

Terminet e ndeshjeve dhe Gjyqtarët në Volejboll për datat 11/12/prill 2015

Terminet e ndeshjeve dhe Gjyqtarët në Volejboll për datat 11/12/prill 2015mė shumė

Kupa e Kosovës në Volejboll

Kupa e Kosovës në Volejbollmė shumė

Rezultatet e ndeshjeve në Volejboll për datat 11/12/prill 2015

Super Liga MeshkujtXhiroja e XII-të 11/12/prill/2015 :...1. KV” Ferizaj’ - KV”As Vushtrria” E diele 17:302. KV” Luboteni”- KV”Theranda” Shtyhet3. KV”Prishtina - KV”Besa” ” 0:3 (20:25,23:25,23:25)4. KV”Drenica-R&Rukolli” e liremė shumė

Rezultatet e ndeshjeve dhe Tabelat me / 04 /05/Prill/2015 të gjitha Ligat në Volejboll

Rezultatet e ndeshjeve dhe Tabelat me / 04 /05/Prill/2015
Superliga meshkujt VOLEJBOLL - Java e XI-të

1. KV”Theranda” - KV ”Prishtina” nuk u zhvillua
2. KV ”As Vushtrria“ - KV ”Luboteni” 0:3 (18:25, 17:25, 22:25)mė shumė

Terminet e ndeshjeve dhe Gjyqtarët në Volejboll për datat 04/05/prill 2015

Super Liga MeshkujtNë Xhiron e XI-të 04/05/prill/2015 takohen:

1.KV ”Theranda” – KV”Prishtina “ E diele 19:00 Ismajl Jashari-Arlind Ibrahimi

2. KV”As Vushtrria” - KV” Luboteni” E diele 19:00 Agim Lumi-Xhevdet Bytyqi mė shumė

Rezultatet e te gjitha ndeshjeve dhe tabelat ne Volejboll (të gjitha Ligat) 28-29 mars

1.KV” Prishtina” –KV” Gjimnazisti“ e hene 20:00

2.KV” Ferizaj” – KV ”Besa” 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)

3. KV”Luboteni” – KV”Drenica-R&Rukolli 3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:21,15:13)

4. KV”Theranda” – KV”As Vushtrria “ 3:0 (25:11, 25:23, 25:21)mė shumė

Terminet e ndeshjeve në Volejboll për datat 28/29/mars 2015

Super Liga MeshkujtN ë Xhiron e X-të 28/29/mars /2015 takohen:

1. Prishtina – Gjimnazisti E hënë 20:00

2. Ferizaj – Besa e shtune 19:00

3. Luboteni - Drenica-R&Rukolli e shtune 17:00mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së IX super liga, meshkujt 21-22-mars 2015

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së IX super liga, meshkujtSuper liga meshkujt xhiro e IX 21-22-mars 2015 As Vushtrria – Prishtina 3:1 (22:25,30:28,25:19,25:21)Drenica-R&Rrukolli- Theranda 3:0 (25:14,25:21,25:15)Besa –Luboteni 0:3 (23:25,23:25,23:25)Gjimnazisti- Ferizaj 0:3 (12:25,12:25,15:25)mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së IX super liga,femrat 21-22-mars 2015

Kastrioti-Kosova V 3:0 (25:19,25:18,25:20)Prishtina –Drenasi 1:3 (24:26,25:21,30:32,23:25Drita-Flaka 3:0 (R.Z)Skenderaj-Un.AAB 3:0 (25:15,25:17,25:23)TabelaNr. Ekipet N F H S P1. Skenderaj 9 9 0 27:2 262. Kastrioti 9 8 1 26:8 243. Drita 9 7 2 24:6 224. Un.AAB 9 5 4 17:17 145 Drenasi. 9 3 6 13:22 106 Kosova V 9 3 6 13:20 87. Prishtina 9 1 8 7:25 28. Flaka 9 0 9 4:27 2mė shumė

Liga e pare Femrat xhiro e VIII 21-22-mars 2015

Këtë jave me 21 mars 2015 u zhvilluan edhe ndeshjet e xhiros së VIII te ne konkurencen e femrave në Volejboll Liga e Parë dhe u arritën këto rezultate: Liga e pare Femrat xhiro e VIII 21-22-mars 2015 KVF Ferizaj-Prishtina J 3:0 (25:7,25:10,25:12) Fushë Kosova –Arbëria 3:2 (25:8,22:25,25:17,21:25,15:11) Trepça- Ulpiana 0:3 (5:25,16:25,20:25) Gryka-AK .Drita 3:0 (r.z)mė shumė

Kupa e Kosovës në Volejboll

Rezultatet perfundimtare te ndeshjeve te Kupës së Kosovës në VolejbollMeshkujt,me / 18/19/mars /2015 Grupi ADrenica-R&rukolli -As Vushtrria 3:0 (25:16,25:22,25:17)Ferizaj-Prishtina 1:3 ((24:26,17:25,26:24,19:25)Theranda e liremė shumė

Rezultatet dhe terminet e ndeshjeve te Kupës së Kosovës në Volejboll

Meshkujt,me / 18/19/mars /2015 Grupi A Drenica-R&rukolli -As Vushtrria 3:0 (25:16,25:22,25:17)Ferizaj-Prishtina E enjte 15:30Theranda e lire Meshkujt,me / 18/19/mars /2015 Grupi BLuboteni-Prishtina Volley E enjte 18:30Besa –Gjimnazisti E enjte 20:00mė shumė

Terminet e ndeshjeve per xhiron e IX super liga,femrat dhe meshkujt dhe xhiroja e VIII Liga e pare femrat

Super liga meshkujt Xhiroja e IX 21/22 Mars 2015 As Vushtrria – Prishtina e diel 13:00Drenica-R&Rrukolli - Theranda e diele 19:30Besa – Luboteni e shtune 20:00Gjimnazisti - Ferizaj e diel 16:00 mė shumė

Rezultatet dhe tabelat Super liga meshkujt dhe Super liga femrat xhiroja e VIII 14-15-mars 2015

Keto jane rezultatet dhe tabelat e ndeshjeve te zhvilluara me daten 14 dhe 15 mars,mė shumė

Kupa e Kosovës në Volejboll

Në mesëjavë zhvillohet xhiroja e parë e garave në Kupën e Kosovës në Volejbollmė shumė

Njoftim

Në mbledhjen e Bordit te FVK-së të mbajtur më 10.03.2015, përveç tjerash u vendos për fillimin e pjesësë Pranverore të Edicionet 2014/2015 dhe garat e Kupës së Kosovës 2015mė shumė

Njoftim

Terminet e ndeshjeve te Super liga Femrat dhe Super liga meshkujt java e 8, 14 dhe 15 mars 2015mė shumė

Garat e Kupes se Kosoves ne Volejboll

Sot ne lokalet e Federates se Volejbollit te Kosoves eshte bere terhjekja e shortit per Kupen e Kosoves ne Volejboll.mė shumė

Njoftim

Me datën 09.03.2015,Federata e Volejbollit të Kosovës e mbajti Kuvendin e Jashtezakonshem . në të cilin u zgjodhen organet e reja udheheqëse .mė shumė

VENDIMI I KOMISIONIT PËR KERKESAT E LOJTAREVE-VE

PËR KALIM në Afatin e II-te KALIMTAR mė shumė

Ftesë për pjesëmarrje në Kuvendin Jashtëzakonshëm Zgjedhor të FVK-së

Në harmoni me nenin 22.të Statutit të FVK-ës, Kryetari i Federatës, thërret mbledhjen e jashtezakonshme të Kuvendit zgjedhor, për datën 09.03.2015. mė shumė

Florentina Deliu dhe Arbon Osmani, më të mirët e volejbollit te Kosoves për vitin 2014

Florentina Deliu , përfaqësuese e Klubit të volejbollit Skenderaj dhe Arbon Osmani, i klubit të volejbollit Drenica &R.Rukolli të Skënderajt, janë shpallur më të mirët e vititit 2014 nga Federata e Volejbollit e Kosovës, në ceremoninënë e mbajtur në ambientet e Hotelit Sirius në Prishtinë.Klubet më të suksesshme në Universiteti AAB, në konkurrencën e femrave dhe Luboteni i Ferizajt në atë të meshkujve, ndërkohë që trajnerët e vitit u shpallën Berat Vllasa /femrat/-Universiteti AAB dhe Kemajl Luzha-Luboteni.mė shumė

NJOFTIM NGA MBLEDHJA e BORDIT të FVK-es

NJOFTIM NGA MBLEDHJA e BORDIT të FVK -semė shumė

NJOFTIM për ekipet e Superligës

Në takimin e radhës , Bordit të FVK-ës, në mes tjerash, vendosi edhe per organizimin dhe mënyren e Shpalljes së lauratëve të Vitit 2014.mė shumė

Seminari për Trajner volejbolli

Keshilli Profesional i FVK-se ne bashkpunim shume te aferte e kolegial me trajnerin e mirenjohur (profesional) Bujar Dervishaj qe i cili cdo here eshte ne dispozicionin e trajnerëve tone me date:28.12.2014 ne ora 11.00...mė shumė

Rezultatet dhe Tabelat e garave në Grupmoshave te reja M/F Volejboll

Rezultatet dhe Tabelat e garave në Grupmoshave te reja M/F Volejbollmė shumė

Ministri Shala ofron mbështetje për volejbollin kosovar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Shala, u takua sot edhe me kryetarin e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Xhavit Mustafën, me të cilin biseduan për të arriturat e deritashme si dhe sfidat në të ardhmen të volejbollit të Kosovës.mė shumė

Orari i Garave të Grupmoshave të reja Femrat G.2 Gjilan

Orari i Garave të Grupmoshave të reja Femrat G.2 Gjilanmė shumė

Garat e grupmoshave te reja Femrat G.1

Garat e grupmoshave te reja Femrat G.1mė shumė

Orari i Garave të grupmoshave te reja Meshkujt

Orari i Garave të grupmoshave te reja Meshkujt mė shumė

Seminari per Trajner

Me rastin e zhvillimit dhe marrjes se informatave te metutjeshem per sportin e volejbollit, kerkohet qe te jemi ne trendet e zhvillimit te ketij sporti per secilen moshe e ne veqanti tek moshat e reja ku baza fillon mu aty.mė shumė

Rezultati i ndeshjes Finale te Kupës së Federatës në Volejboll në konkurencen e femrave të zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe sporteve në Prishtinë me 20.11.2014

Rezultati i ndeshjes Finale te Kupës së Federatës në Volejboll në konkurencen e femrave të zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe sporteve në Prishtinë me 20.11.2014 KV Skenderaj –KV Kastrioti 3:0(26:24,25:21,25:14)mė shumė

Njoftim-Turneu ne Volejboll per nder te 28 Nëntorit në Skenderaj

Në kuadër të kremtimit të festës se 28 Nëntorit,ditës së pavarësisë së Shqipërisë, ditëlindjes së komandnatit legjendar Adem Jashari dhe prezentimit publik te UÇK-së, klubi i volejbollit ,,Skenderaj‘‘ në mbështetje të depertamantit te sporteve të Kosovës, do ta organizoi turneun tradicional kombëtar në volejboll për femra, të dhjetin më radhë e i cili mbahet në Skenderaj me datë 26 Nëntor 2014.mė shumė

Rezultatet Liga e parë femrat - Java e VII – e fundit e pjesës vjeshtore me / 22 /23/Nëntor/2014

Rezultatet Liga e parë femrat - Java e VII – e fundit e pjesës vjeshtore me / 22 /23/Nëntor/2014mė shumė

Finalja Kupa e Federatës në Volejboll Femrat Skenderaj-Kastrioti

Finalja Kupa e Federatës në Volejboll Femrat Skenderaj-KastriotiE Enjte 15:30 Pallati i Rinisë Prishtinë ,Drejtperdrejte në TV RROKUMmė shumė

Kupa e Federates M/F Gjysemfinalet 15/16/Nentor 2014

Kupa e Federatës Meshkujt me / 15-16 /Nëntor /2014 1 . Drenica-R&Rukolli - Theranda 3:0 (25:23,25:17,27:25) 2 . Luboteni - Ferizaj 3:0 (26:24,25:23,25:14) Në Finalen e Kupës së Federatës (e mërkure/e enjte) KV Drenica-R&Rukolli –KV Luboteni Kupa e Federatës Femrat me / 15-16 /Nëntor /2014 1. Kastrioti - Drita 3:2 (17:25,25:17,16:25,25:12,15:10)mė shumė

Finalet e Kupës së Federatës në Volejboll

Finalet e Kupës së Federatës në Volejbollmė shumė

Finalet Kupa e Federatës në Volejboll

Finalet Kupa e Federatës në Volejbollmė shumė

Rezultati i ndeshjes Finale te Kupes se Federates 2014 Volejboll

Rezultati i ndeshjes Finale te Kupës së Federatës në Volejboll ne konkurencen e meshkujve të zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe sporteve në Prishtinë me 19.11.2014mė shumė

Terminet e ndeshjeve liga e pare femrat 22/23/nentor xhiroja e fundit

Terminet e ndeshjeve liga e pare femrat 22/23/nentor xhiroja e fundit e pjeses vjeshtore dhe Tabela e liges se pare pas xhiros se VI-temė shumė

Kupa e Federatës në Volejboll KV“Kastrioti“ - KV“Drita 3:2

Ndeshja 1/2finale, e zhvilluar të shtunen ne ora 20:00 (Ferizaj),rezultati KV“Kastrioti“ - KV“Drita 3:2(17:25,25:17,16:25,25:12,15:10) mė shumė

Kupa e Federatës

Ne kupen e Federates marrin pjesë 4 ekipet e Super Ligave në të dy konkurencat (M&F) Çiftet caktohen me në bazë të plasmanit në pjesen vjeshtore te Edicionit 2014/2015 dhe takohen: ekipi i plasuar në vendin parë me ekipin e plasuar në vendin katërtë dhe ekipi i plasuar në vendin e dytë me ekipin e plasuar në vendin e tretë. Në konkurencen e meshkujve në Kupen e Federatës marrin pjese...mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve Java e VII -të me / 08-09 /Nëntor /2014 ( e shtune) Meshkuj /Femra

Superliga Meshkujt - Java e VII -të me / 08-09 /Nëntor /20141. Drenica R&Rukolli - Prishtina e diele 15:002 . As Vushtrria - Besa 1:3 (10:25, 25:16, 19:25, 23:253 . Theranda - Gjimnazisti - 3:0 R.Z.4 . Luboteni - Ferizaj - 3:0 (25:19, 25:23, 27:25)
Tabela N.r. Ekipet N F H S P 1. Drenica-R&Rukolli 6 6 0 18:2 18 2. Luboteni 7 6 1 18:4 18 3. Ferizaji 7 5 2 15:9 14 4. Theranda 7 4 3 16:11 13 5. Besa 7 3 4 11:12 9 6. Prishtina 6 2 4 6:14 5 7. As Vushtria 7 1 6 7:18 4 8. Gjimnazisti 7 0 7 1:21 0mė shumė

Rezultatet e ndeshjeve Java e VII -të me / 08-09 /Nëntor /2014 Meshkuj /Femra

Rezultatet e ndeshjeve Java e VII -të me / 08-09 /Nëntor /2014 Meshkuj /Femramė shumė

Ndryshimet e aprovuara ne rregullat e lojës në Kongresin e 34

Ndryshimet e aprovuara ne rregullat e lojës në Kongresin e 34FIVB - Cagliari, Italy.Çdo kontakt me rrjetën në të ardhmen do të konsiderohet faul(gabim)mė shumė

Terminet e ndeshjeve ne te gjitha ligat ne Volejboll 08-09/11/2​014

Superliga Meshkujt - Java e VII -të me / 08-09 /Nëntor /20141. Drenica R&Rukolli - Prishtina 08/09/11/20142 . As Vushtrria - Besa E shtune 16:003 . Theranda - Gjimnazisti - E shtune 12:304 . Luboteni - Ferizaj - E shtune 16:30mė shumė

Rezultatet dhe tabelat e ndeshjeve te te gjitha Ligave ne Volejboll te zhvilluara me 01/02/Nëntor/2014 e shtune /e diele

1 . Ferizaj - Theranda 3:2 (23:25, 25:13, 18:25, 25:23, 15:13)2 . Besa - Drenica R&Rukolli 0:3 (14:25,18:25,28:30)3 . Prishtina- Luboteni 0:3 (12:25,16:25,16:25)4. Gjimnazisti - As Vushtrria - 3:0 (25:23,25:21,25:18)mė shumė

Sinjale pozitive për Volejbollin

Sinjale pozitive për Volejbollinmė shumė

Rezultatet e ndeshjeve te te gjitha Ligave ne Volejboll te zhvilluara me daten 01/Nëntor/2014

Superliga Meshkujt - Java e VI -të me / 01-02 /Nentor /20141 . Ferizaj - Theranda 3:2 (23:25,25:13,18:25,25:23,15:13)2 . Besa -Drenica R&Rukolli 0:3 (14:25,18:25,28:30)mė shumė

Terminet e ndeshjeve ne te gjitha ligat ne Volejboll 01-02/11/2​014

Superliga Meshkujt - Java e VI -të me / 01-02 /Nëntor /2014 1. Prishtina – Luboteni e Diele 15:00 (Ferizaj) 2. Ferizaj - Theranda E shtune 19:00 3. Gjimnazisti -As Vushtrria E diele 19:00 4. Besa - Drenica R&Rukolli E shtune 20:00 Superliga Femrat - Java e VI -të me / 01-02 /Nëntor /2014 1. Kosova V - Flaka e shtune 13:30 2. UN AAB - Drenasi e shtune 15:00 3. Skenderaj - Kastrioti e diele 18:00 4. Drita - Prishtina e diele 15:00mė shumė

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Drenica-R&Rukolli 1439
2.Luboteni 1438
3.Theranda 1428
4.Besa 1422
5.Ferizaji 1419
6.Prishtina 1411
7.As Vushtria 1411
8.Gjimnazisti 140

SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Skenderaj 1440
2.Kastrioti 1436
3.Drita 1432
4.Un.AAB 1420
5.Drenasi 1413
6.Kosova V 1412
7.Prishtina 146
8.Flaka 143

Liga e I-rė - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Prishtina Volley 618
2.Vushtria 612
3.Ulpiana 66
4.Shterpce 60

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Gryka 1335
2.Ulpiana 1334
3.KVF Ferizaj 1328
4.Fushe Kosova 1325
5.Trepēa 1315
6.Arberia 1310
7.Aka.Drita 139
8.Prishtina J 130

Garat