Vendimet

KV DRITA KAMPIONE

Klubi gjilanas, KV Drita ka fituar titullin e kampionit për herë të dytë rradhazi.Skuadra që e përfaqësoi Kosovën në CEV Ligën e Kampionëve në edicionin e kaluar, ia ka dalë që të mbrojë titullin e kampionit pasi mposhti 3 me 1, KV Skenderaj.mė shumė

E DIELA E FINALEVE TË DYTA

Të dielën, mund të mësohen kampionët e rinjë të Kosovës në volejboll, nëse KV Luboteni e KV Drita e tregojnë formën e ndeshjeve të para.Të dyja ekipet në takimet si vendas fituan me shifra identike 3:1, për të bërë një hap drejt titullit.mė shumė

LIGA E PARË NË FAZEN FINALE

Këtë vikend zhvillohet java e fundit në ligen e parë në konkurencen e femrave. Patjeter që vemendja do të jetë në Mitrovicë ku takohen Trepça dhe Vushtrria e cila kryeson tabelen. Ekipi fitues nga kjo ndeshje e siguron pjesëmarrjen në Superligëmė shumė

DRITA FITON AKTIN E PARË TË FINALES

KV Drita e ka fituar finalen e parë të serisë së Play-Offit në Kolegji Universi Superligën e volejbollit, duke mposhtur rivalin kryesor KV Skenderaj 3:1 në sete.Mysafiret nga Skenderaj e nisën mirë ndeshjen, duke patur epërsi të hershme në setin e parë, por deri në fund Drita u kthye duke e fituar trillerin 27 me 25.Në setin e dytë, KV Drita eliminoi gabimet e setit të parë dhe e kufizoi ekipin mysafir në vetëm 17 pikë, duke avansuar 2:0 në sete.mė shumė

GJASHTË FEDERATAVE SPORTIVE U NDAHEN 913 MIJË EURO

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar sot memorandume të bashkëpunimit me gjashtë federata të sportit, me qëllim të mbështetjes financiare për arritjen e objektivave dhe synimeve të këtyre federatave për vitin 2017.Vlera e përgjithshme me të cilën do të përkrahen këto federata arrin shumën e 913 mijë eurove. Konkretisht, Federata e Basketbollit e Kosovës do të mbështetet me 210 mijë euro këtë vit, e Hendbollit po ashtu me 210 mijë euro, e Volejbollit me 170 mijë euro, Xhudo me 135 mijë, Karateja me 98 mijë dhe Federata e Atletikës me 90 mijë euro.mė shumė

LUBOTENI ME HAP TË MADH DREJT TITULLIT

KV Luboteni ka fituar ndeshjen e parë të serisë së finaleve të Play-Offit.Në "Bill Klinton" të Ferizajt, KV Luboteni mposhti 3:1 kampionin në fuqi KV Peja.mė shumė

previous

7-12 Nga 355

next

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52