Vendimet

AS VUSHTRRIA SIGURON MBIJETESËN NË SUPERLIGË

AS Vushtrria ka arritur të mposht ekipin e Ulpianës në ndeshjen e dytë të barazhit me rezultat 1:3 në sete, dhe kështu ka arritur ta siguroj mbijetesen edhe një vit në Superligë.mė shumė

GRUMBULLOHET KOMBËTARJA E MESHKUJVE

Kombëtarja e meshkujve në volejboll e drejtuar nga përzgjedhësi Miftar Ziberi,trajnerët Xhevat Buqani e Bahri Gjinovci, është grumbulluar për dy ditë në Kolegjin Universi, për të kryer matjet antropometrike dhe testet mjekësore.mė shumė

KV TREPÇA SIGURON SUPERLIGËN TE FEMRAT

KV Trepça, ka arritur për herë të parë të shijojë Superligën e Kosovës në volejboll. Skuadra Mitrovicase, në ndeshje ne fundit, e siguroi inkuadrimin në Superligë. mė shumė

KV SHPELLA I RIKTHEHET SUPERLIGËS SË MESHKUJVE

KV Shpella ka siguruar pjesëmarrjen në Superligën e Kosovës në konkurencën e meshkujve, në edicionin 2017/18.mė shumė

E TRETA E VËRTETA PËR LUBOTENIN

Pallati i Sporteve "Bill Klinton" në Ferizaj ka pritur ndeshjen e tretë të serisë së finaleve, në Superligën e Kosovës në volejboll, te meshkujt.mė shumė

TË ENJTEN MËSOHET KAMPIONI NË VOLEJBOLLIN E MESHKUJVE

Nuk kanë mjaftuar dy ndeshjet e para për të përcaktuar kampionin e ri të Kosovës në Superligën e meshkujve në volejboll.Kësisoj, Kv Luboteni dhe KV PEJA do të kenë "provën" e tretë dhe të fundit të kësaj serie, për titullin kampion.mė shumė

previous

1-6 Nga 355

next

Rezultatet e ligave:

SUPERLIGA - Meshkujt

Nr.Ekipi N.P.
1.Luboteni 1442
2.Peja 1430
3.Prishtina Volley 1428
4.Drenica-R&Rukolli 1425
5.Theranda 1417
6.Vushtrria 1416
7.As Vushtria 148
8.Prishtina 142

KOLEGJI UNIVERSI SUPERLIGA - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Drita 1437
2.Skenderaj 1436
3.Kastrioti 1432
4.Prishtina Volley 1427
5.Ferizaj 1410
6.Gryka 149
7.Drenasi 149
8.Prishtina 148

Liga e I-rė - Femrat

Nr.Ekipi N.P.
1.Vushtrria 924
2.Trepça 922
3.Ulpiana 1017
4.Akad. Drita 915
5.F. Kosova 1014
6.Dukagjini 97
7.Prishtina J 100

Liga e I-rė - Meshkujt

Grupi Lindje:

Nr.Ekipi N.P.
1.Ulpiana 718
2.Shpella 615
3.Ferizaj 610
4.Arberia 75
5.Kacaniku 73

Grupi Perendim:

Nr.Ekipi N.P.
1.Malisheva 616
2.Vėllaznimi 614
3.Drenasi 65
4.Gjimnazisti 52